رئیس مجلس نمایندگان آمریكا:سیاست های ناكام اوباما بحران پناهندگان در جهان را پدید آورد

تهران-ایرنا- رئیس مجلس نمایندگان آمریكا اعلام كرد كه بحران فعلی پناهندگان در جهان از جمله پیامدهای سیاست های ناكام باراك اوباما بوده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیك، پل رایان روز دوشنبه گفت: سیاست های شكست خورده رئیس جمهوری آمریكا در خاورمیانه باعث شد تا شمار زیادی پناهجو از خانه و كشورهای خود فرار كنند.
وی در مطلبی كه برای پایگاه اینترنتی شبكه سی ان ان نوشت، عنوان كرد: بحران پناهجویان یكی از پیامدهای سیاست های ناكام اوباما در منطقه بوده است.
وی گفت كه راه حل این بحران در گرو طرحی برای شكست گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و شمال آفریقا است.
رئیس مجلس نمایندگان آمریكا تصریح كرد: تا زمانی كه تمایل به مقابله واقعی با تهدیدهای تروریستی در هر جایی را نداشته باشیم، نمی توانیم شرایط امنی داشته باشیم.
این اظهارات پل رایان در حالی مطرح شده است كه جمهوری خواهان در آمریكا بارها از سیاست های اوباما در خاورمیانه انتقاد كرده و این سیاست ها را عامل ظهور گروه تروریستی داعش معرفی كرده اند.
منتقدان دولت اوباما می گویند كه دولت وی تمایلی به مقابله جدی با داعش در سوریه و عراق ندارد و این در حالی است كه روسیه از زمان آغاز حملاتش به مواضع تروریست ها در سوریه و عراق، عملا مقابله جدی با تروریست ها را به آمریكایی ها نشان داده است.
اروپام**9234**1144