320هزار نفر از جمعیت خراسان جنوبی عضو بسیج هستند

بیرجند- ایرنا- فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با تاكید بر حضور اثر بخش و هوشمندانه نیروهای بسیجی در عرصه های مختلف گفت: در حال حاضر 320 هزار نفر از جمعیت استان در قالب بسیج سازماندهی شده اند .

سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی عصر روز دوشنبه در چهارمین روز از هفته بسیج در گردهمایی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس درحسینیه جماران نیروی مقاومت بسیج بیرجند افزود: تاكنون سه هزار رده مقاومت در استان شكل گرفته است.
جمعیت خراسان جنوبی حدود 750 هزار نفر است.
وی با اشاره به تشكیل 38 گردان نیروهای واكنش سریع با تجهیزات متعارف و افراد آموزش دیده تاكید كرد: این نیروها قادرند در روز حادثه به نفع ارزش های اسلامی و مردم وارد صحنه شوند.
وی همچنین از فعالیت17گردان كوثر آموزش دیده امداد و نجات خواهران بسیجی خبر داد و اظهار كرد: بعد از فتنه 88، گردان های امام علی(ع) و امام حسین(9ع) نیز شكل گرفت كه از تجهیزات مناسب با نیازهای میدانی برخوردار هستند.
غیاثی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام نهادهای مختلف از جمله سپاه و بسیج شكل گرفت كه بسیج در واقع مولود حضرت امام(ره) و انقلاب است كه با گذشت زمان به اهیت آن بیشتر پی خواهیم برد.
وی تصریح كرد: دشمن بخواهد در هر عرصه ای نظام را به چالش بكشد وظیفه بسیج است كه در مقابل آن ایستادگی و مقاومت كند.
غیاثی اضافه كرد: بسیجیان اجازه شكل گیری تفكر توطئه در میدان را به كسی نخواهند داد و با حضور آرام بخش خود تمام توطئه ها علیه نظام و انقلاب را خنثی خواهند كرد.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی بسیج را نماد همدلی حول محور ولایت ذكر كرد و گفت: این نیروی مردمی تابع حكم ولی فقیه است و در چارچوب آن حركت خواهد كرد.
وی یادآور شد: طول و عرض نیروهای بسیجی همان طول و عرض كشور است در هر نقطه ای از ایران جمعیتی حضور داشته باشد، در آن محل بسیج شكل گرفته و حضور دارد.
غیاثی تاكید كرد: سازماندهی نیروهای مردمی در قالب تشكیل بسیج یكی از نوآوری های انقلاب اسلامی است كه شاهد چنین نوآوری و خلاقیتی در دیگر انقلاب های جهان كه قبلا شكل گرفت نیستیم.
وی امنیت پایدار در كشور را مرهون مشاركت مردم، نیروهای مسلح و بسیجیان جان بركف عنوان كرد و گفت: اندیشه بسیج فراتر از مرزهای ایران اسلامی حضور دارد كه نمونه آن را می توان در عراق، سوریه و حزب الله لبنان دید.
وی با بیان اینكه امروز دیگر نیازی به حضور فیزیكی در كشورهای دیگر نیست گفت: نفوذ معنوی ایران جایگاه خود را در كشورهای مختلف اسلامی پیدا كرده است.
فرمانده سپاه استان ادامه داد: دلتمردان و مسئولان به خوبی می دانند توسعه امنیت پایدار مرهون تلاش مردان، زنان و جوانانی است كه اندیشه بسیجی دارند كه در عرصه های مختلف حضوری فعال دارند.
وی با بیان اینكه انعطاف پذیری یكی از ویژگی های مهم بسیج است و تدبیر امام راحل در تشیكل بسیج حكیمانه بود گفت: فلسفه تشكیل بسیج فرهنگ سازی است روزی در دفاع مقدس، زمانی در شرق، در برهه ای در عرصه سازندگی و اقتصاد مقاومتی حضور پیدا كرد.
به گفته غیاثی در صورن ضرورت این نیروی مردمی در عرصه سیاسی و اقتصادی نیز حضور پیدا خواهد كرد.
وی بسیج را صاحب انقلاب نامید و افزود: این نیرو همواره دشمنان نظام و انقلاب به هراس انداخته است و بر تمام مسائل اشراف اطلاعاتی و امنیتی دارد.
وی یادآور شد: بسیج تمام امور را رصد و تحلیل می كند و مناسب با نیاز انقلاب و با توجه به انعطاف پذیری آرایش مناسبی اتخاذ می كند.
به گفته سردار غیاثی 21 قشر متخصص از جمله پزشك، مهندس، هنرمند، دانش آموز، استاد دانشگاه، دانشجو، كارگر ، كارمند و ... در این نهاد مردمی سازماندهی شده اند.
وی بیان كرد: آنان می توانند در صورت تعامل طرف مقابل ورود كنند ، هم قابلیت اجرا و هم قابلیت حضور را در عرصه های مختلف دارند و امور را رصد می كنند.
به گفته وی در سال جاری برای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال ایجاد 700 كارگاه اقتصاد مقاومتی با 120میلیارد ریال اعتبار در دستور كار قرار گرفت كه تاكنون 470كارگاه اقتصاد مقاومتی در سطح استان اجرا شده است.
وی تصریح كرد: در ایجاد كارگاه های اقتصاد مقاومتی نگاه بسیج عام المنفعه ، محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال است و به دستگاه های دولتی كمك می كند.
وی در ادامه به حضور موثر بسیج در جنگ نرم اشاره كرد و گفت: در زمان دفاع مقدس دشمن آن سوی خاكریز بود، در جنگ نرم فضا غبارآلود است و مبارزه در این عرصه بصیرت می خواهد .
وی افزود: دشمن خاكریز را برداشته و در پیاده روست اگر مراقبت نكنیم از مسیر شهدا در مبارزه با دشمن منحرف خواهیم شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در ادامه تصریح كرد: به هر فردی نباید اجازه سخنرانی در محافل دانشگاهی را داد كه فضا را غبار آلود كند.
وی افزود: انقلاب ایران بدون حمایت خارجی شكل گرفت و دوران دفاع مقدس آن طور كه بود برای نسل جدید تبیین شود در غیر این صورت تحریف خواهد شد.
وی یادآور شد: به فرموده مقام معظم رهبری باید نفوذ و استحاله دشمن را در جامعه جدی گرفت و در بعضی از حوزه این مساله رخ داده است، مسئولان هم باید این موضوع را قبول كنند.
غیاثی افزود: مقام معظم رهبری در تایید برجام شروط 9گانه را لحاظ كردند و راه نفوذ دشمن را بستند .
وی در ادامه ایران را كانون بیداری جهان اسلام ذكر كرد و گفت: در نتیجه توطئه های دشمنان نفوذ ایران در كشورهای منطقه افزایش یافت و بسیاری از ملت ها امیدشان به ایران دوخته شده است.
وی با اشاره به اینكه دشمن در میدان كارزار قادر به رقابت با ایران نیست گفت: نماز و تاسی از قران در قابل پارسایی دو مولفه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود كه نباید آن را فراموش كرد. ك2
2047/

.
.

توسعه