ايران به دستاوردهاي مهمي در عرصه‌هاي علمي و پژوهشي دست يافته است

تهران-ايرنا- نايب رييس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پيشرفت‌هاي كشورمان بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران به دستاوردهاي مهمي در عرصه‌هاي مختلف علمي، پژوهشي، پزشكي و دانش هسته‌اي نايل آمده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا از خانه ملت، ناصر سوداني روز دوشنبه اين مطلب را در جمع اصحاب رسانه و اساتيد دانشگاه كشور عراق كه به ايران سفر كرده اند بيان كرد.
وي با اشاره به پيشينه مثبت روابط ميان دو كشور، بر اهميت توسعه و گسترش مراودات في‌مابين تاكيد كرد.
نايب رييس كميسيون انرژي مجلس ضمن قدرداني از مقاومت و پايداري امت اسلامي در مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمنان، گفت: ملت و دولت جمهوري اسلامي ايران در كنار ملت و دولت عراق است و همواره از ملت قهرمان عراق حمايت مي‌كند.
سوداني در ادامه سخنانش، اتحاد و همبستگي ملت ايران و توكل بر خداوند و پيروي از رهنمودهاي حضرت امام خميني(ره) را عامل پيروزي انقلاب اسلامي ايران دانست.
وي در بخش ديگري از سخنانش ضمن تشريح ساختار نظام جمهوري اسلامي ايران، به نحوه عملكرد كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي و روند قانونگذاري در مجلس شوراي اسلامي پرداخت و بر حاكميت قانون در كشورمان تاكيد كرد.
در ادامه اين ديدار اعضاي هيات عراقي نيز ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمهوري اسلامي ايران، بر نقش مهم و تاثيرگذار جمهوري اسلامي ايران در منطقه تاكيد كردند و اتحاد و همبستگي ميان مسلمانان را عامل مهم و تاثيرگذار در پيروزي مسلمانان در مقابله با دشمنان اسلام و تكفيري‌ها دانستند.
سيام**7261 /1449