زائران مراسم اربعين مراقب كلاهبرداران هنگام خريد سيم كارت عراقي باشند

تهران- ايرنا- شركت ارتباطات زيرساخت ايران طي اطلاعيه اي خطاب به زائران مراسم اربعين حسيني توصيه كرد: هنگام خريد سيم كارت هاي عراقي مراقب كلاهبرداران احتمالي باشند.

به گزارش ايرنا،از پايگاه اطلاع رساني شركت ياد شده، زائران مراسم اربعين حسيني بايد ضمن رعايت توصيه هاي ارتباطي اين شركت، سيم كارت هاي اپراتورهاي مختلف ايراني را به همراه داشته تا مجبور به استفاده از سيم كارت هاي عراقي نشده و به اين ترتيب زمينه سوء استفاده را از بين ببرند.
شركت ارتباطات زير ساخت در اطلاعيه خود تاكيد كرد: زائران گوشي تلفن همراه خود را در اختيار افراد ناشناس قرار ندهند و در حفظ و نگهداري آن كوشا باشند زيرامسئوليت سوء استفاده هاي احتمالي برعهده آنان است.
برپايه اين اطلاعيه ، زائران اربعين حسيني قبل از عزيمت به عتبات عاليات، از پرداخت آخرين قبض موبايل خود مطمئن شوند و در صورت امكان قبل از سفر، دريافت پيامك هاي تبليغاتي بر روي موبايل خود را مسدود سازند.
شركت ارتباطات زير ساخت توصيه كرد:زائران براي استفاده از امكانات ارتباطي بهتر با حفظ جنبه هاي امنيتي از گوشي هاي هوشمند استفاده كرده و قبل از نزديك شدن به نواحي مرزي عراق كه احتمال تداخل شبكه هاي راديويي دو كشور بيشتر مي شود ،تنظيمات گوشي را به گو نه اي انتخاب كنيد كه انتخاب شبكه (Network) بر روي آن به صورت دستي(Manual) انجام شود.
همچنين به زائران توصيه شده از تماس هاي تلفني غير ضرور و مكرر پرهيز كرده و مدت زمان مكالمه خود را كاهش داده و علاوه بر آن حجم پيامكهاي ارسالي را كم كنند، زيرا اين اقدام، ضمن كاستن از هزينه ها فرصت بهتري را براي ساير زائران فراهم مي كند.
شركت ارتباطات زيرساخت از زائران اربعين درخواست كرد : براي تماس هاي خود ساعت معيني را مشخص نكنند و تماس ها را در طول شبانه روز توزيع كنند زيرا ، در ساعت استراحت سايرين، برقراري ارتباط بهتر انجام مي شود.
بنابراين گزارش ، چنانچه زائران تماس تلفني ناموفق داشتند، از تماس هاي مكرر در همان زمان خودداري و در زمان مناسب ارتباط برقرار نمايند.
زائراني كه به صورت خانوادگي و يا گروهي به عراق مسافرت كرده اند، يك نفر را به عنوان نماينده انتخاب و سعي كنند تمامي تماس هايشان با ايران از طريق وي صورت گيرد.
علاوه براين زائران برنامه و قرار ملاقات خود را به نحوي تنظيم كنند كه براي يافتن همسفران نيازكمتري به استفاده از تلفن همراه و ارسال و دريافت پيامك باشد و آنان از برقراري تماس در مكان هاي تمركز و تجمع زوار تا حد امكان خودداري كنند.
شركت ارتباطات زير ساخت تاكيد دارد : زائران از برقراري تماس تلفني و ارسال پيامك در حين حركت و جابجايي خودداري كرده و به دليل آنكه امكان برقراري مكالمات تلفني از شبكه ثابت بيشتر است ،تا حدامكان تماسهاي خود را از محل اقامت و يا هتل هاي محل استقرار انجام دهند.
زائران براي برقراري تماس با تلفن ثابت در ايران، ابتدا شماره 0098 و سپس شماره تلفن ثابت در ايران به همراه كد شهر مورد نظر را (بدون صفر كد) شماره گيري كنند و براي تماس با تلفن همراه در ايران ابتدا شماره 0098 و سپس شماره موبايل را (بدون صفر اول شماره) شماره گيري كنند.
محمود واعظي وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات پيش از اين از افزايش كانال هاي ارتباطي بين ايران و عراق خبر داده بود.
اقتصام(1)2078** 1559