محرومیت فرزندان كنشگران سیاسی بحرین از دریافت شناسنامه، ناقض قوانین بین المللی است

تهران – ایرنا – مركز بین المللی حقوق و آزادی ها روز دوشنبه اعلام كرد: محروم كردن دختران كنشگران سیاسی بحرین از دریافت شناسنامه و تابعیت، ناقض قوانین بین المللی است.

به گزارش پایگاه خبری «ساحة المنامة» بحرین، این مركز كه عضو ائتلاف دادگاه های جنایی بین المللی نیز هست، افزود: محروم كردن دختران فعالان سیاسی در بحرین را می توان مجازات مخالفان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در این كشور دانست.
این مركز در بیانیه خود اعلام كرد: رژیم آل خلیفه حاكم بر بحرین با محروم كردن فرزند شیخ علی سلمان روحانی برجسته این كشور از دارا بودن شناسنامه و تابعیت بحرینی، كنشگران مخالف را مجازات می كند.
وی تاكید كرد: همان گونه كه در قوانین بین المللی و حقوق مدنی و سیاسی كه دولت بحرین در سال 2006 آن را به تصویب رسانده است، حق مسلم و اولیه هر شهروندی، دارا بودن حق تابعیت كشور متبوع خود است.
این سازمان بین المللی حقوقی بار دیگر با شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق این كشور و همه مدافعان حقوق بشر در بحرین كه به اشكال مختلف هدف مجازات ظالمانه قرار می گیرند اعلام همبستگی كرد.
این درحالی است كه «علیا رضی» (همسر شیخ علی سلمان) و مادر ساره، روز شنبه (30 آبان) گفته بود: وضع دختر من مانند بسیاری از كودكانی است كه بدون ارتكاب هیچ گونه گناه یا جرمی تنها به علت سلب تابعیت از پدرشان به دلایل سیاسی، یا به دلیل زندانی بودن آنها، از دریافت تابعیت بحرینی و دارا بودن شناسنامه این كشور، محروم شده اند.
خاورم**9363**1486**1010