اطلاع رساني وزير ارتباطات در خصوص افزايش راه هاي تماس زائران اربعين حسيني

تهران- ايرنا-وزيرارتباطات و فنآوري اطلاعات در يكي از شبكه هاي اجتماعي، فعاليت هاي صورت گرفته براي افزايش تعداد راه هاي تماس زائران اربعين حسيني را تشريح كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا از پايگاه اطلاع رساني وزارتخانه مزبور ، محمود واعظي در شبكه اجتماعي كلوب خود نوشت: كربلاي معلي در سالهاي اخير و در ايام اربعين حسيني ميزبان جمعيت ميليوني زائران اباعبدالله الحسين (ع) است به گونه اي كه در سال گذشته اين جمعيت به 20 ميليون نفر زائر از داخل و خارج عراق رسيد.
وي ازدحام ايرانيان مشتاق در كربلاي معلي را عاملي براي افزايش ترافيك ارتباطي بين ايران و عراق دانست و در ادامه مطلب خود نوشت: شرايط عادي ميزان ترافيك بين دو كشور يكصد و 50 هزار دقيقه است ، اما در سال گذشته و در ايام اربعين اين ترافيك به دو ميليون و پانصد هزار دقيقه رسيد.
واعظي مي نويسد: افزايش ميزان ارتباطات زائران ايراني با ايران بسيار زياد است بطوري كه به فاصله يك روز 600 هزار دقيقه به ميزان عادي ارتباطات روزانه اضافه مي شود و اين امر نيازمند شبكه ارتباطي گسترده اي است.
وزيرارتباطات در شبكه اجتماعي مزبور ، وضعيت ارتباطي در ايام اربعين سال گذشته را يادآور شد و مي افزايد، اين تجربه سبب شد تا افزايش ظرفيت شبكه ارتباطي در ايام خاص و به خصوص در ايام اربعين حسيني در دستور كار قرار گيرد.
وي سفر انجام شده به عراق در روزهاي گذشته و پيگيري و رايزني هاي متعدد با مقامهاي اين كشور را يادآوري كرد و نوشته است، حدود يك هزار و800 كانال به كانال هاي ارتباطي بين دو كشور اضافه شد تا زائران مشكلي در امر ارتباطات نداشته باشند.
واعظي افزايش به اندازه كافي تمام ظرفيت ها را مورد تاكيد قرار داد و افزوده است: چنانچه اپراتورعراقي بتواند مسئوليت هاي خود را به خوبي انجام دهد ،هيچ مشكل ارتباطي براي زائران ايراني به وجود نخواهد آمد.
وحيد صدوقي مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران همراه اول ، راه اندازي شبكه اينترنت پرسرعت بي سيم براي زائران اربعين در روز گذشته خبرداد و تاكيد كرد: مشتركان همراه اول مي توانند به صورت رايگان از اين سرويس استفاده كنند.
اقتصام(1)2078** 1559