وزیر دفاع هند: جنگ های آینده در فضای مجازی رخ می هد

دهلی نو- ایرنا- وزیر دفاع هند خواستار تقویت توانمندی ارتش كشورش در فضای سایبری شد و گفت كه جنگ های آینده در فضای مجازی رخ می دهد.

به گزارش ایرنا،«مانوهر پریكار» روز دوشنبه در همایشی در دهلی نو باهشدار به ضعف اطلاعاتی ارتش این كشور در فضای سایبری افزود: ارتش برای دفاع مناسب از كشور نیازمند بهره گیری از فناوری روز و شناخت مناسب از فضای مجازی است.
وی به استفاده گروه های تروریستی نظیر داعش از اینترنت اشاره كرد و ادامه داد: داعش از فضای مجازی بهترین استفاده را برای جذب نیرو و دستیابی به مقاصد خود می كند.
وزیر دفاع هند با بیان اینكه هند در حال ظهور می تواند نقش مهمی در جهان ایفا كند گفت: این كشور برای دستیابی به پیشرفت به توسعه فناوری نیازمند است .
پریكار گفت كه باید نیروهای قدیمی ارتش هند كه قابل جایگزینی نیستند را با تجهیزات پیشرفته و اطلاعات به روز تجهیز كرد.
وزیر دفاع هند توضیح داد: ارتش باید توانمندی های اطلاعاتی و عملیاتی خود را درفضای مجازی افزایش دهد تا بتواند از نفوذ اطلاعاتی دشمن جلوگیری كند.
وزیر ارتباطات و تكنولوژی اطلاعات هند نیز گفت كه ارتش نه تنها باید از برتری دیجیتالی برخوردار باشد بلكه باید از خود درمقابل تكنولوژی های مخرب محافظت كند.
«راوی شانكار پراساد» وزیر ارتباطات و تكنولوژی اطلاعات هند پیشتر اعلام كرده بود كه هند به طور مكرر توسط هكرها در كشورهایی مانند پاكستان، چین، بنگلادش و امریكا مورد حمله سایبری قرار گرفته است.
براساس اعلام وزارت ارتباطات و تكنولوژی اطلاعات هند،در سال 2015 حدود 40 هزار وب سایت دولتی و غیر دولتی هند توسط گروه های هكر خارجی هك شده است.
*آساق*267 *1600**1010