تمدید زمان فعالیت كمیته بررسی حادثه قرچك/نتایج قطعی و اسامی عاملان تا پایان هفته اعلام می شود

تهران -ایرنا- مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران از تمدید زمان فعالیت كمیته بررسی حادثه قرچك خبر داد و گفت: با موافقت استاندار تهران نتایج قطعی بررسی این حادثه از جمله مستندات كافی و اسامی عاملان تا پایان هفته مشخص و اعلام می شود.

علیرضا مهدوی شاهرودی عصر دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: پس از تشكیل هیات(كمیته) بررسی حادثه قرچك (تجمع غیرقانونی علیه همایش اصلاح طلبان شهرستانهای جنوب شرق استان)، با دستور سیدحسین هاشمی استاندار تهران جلسات متعددی به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی استاندار برای بررسی ابعاد و زوایای مختلف این حادثه تشكیل شد.
وی تصریح كرد: در این مدت اعضای هیات در محل حادثه حضور یافته و با مقامات امنیتی و انتظامی شهرستان و همچنین برخی از شاهدان عینی رایزنی كردند.
مهدوی شاهرودی با تاكید بر حساسیت این حادثه و ضرورت بررسی دقیق و موشكافانه آن خاطر نشان كرد: از آنجا كه بنای هیات بر این است كه صحت بررسی ها فدای سرعت نشود، رییس هیات بررسی از استاندار تهران تقاضا كرد زمان فعالیت هیات تمدید شود كه با موافقت استاندار مقرر شد نتایج قطعی بررسی ها تا پایان هفته مشخص و اعلام شود.
نخستین نشست مشترك اصلاح طلبان دشت ورامین(شهرستان های ورامین، قرچك و پیشوا) عصر روز پنجشنبه 28 آبان ماه در حالی در قرچك برگزار شد، كه گروه محدودی در اعتراض به حضور یكی از مدعوین جلسه، مقابل محل برگزاری این نشست تجمعی غیرقانونی برگزار كردند.
در پی وقوع این حادثه، سیدحسین هاشمی استاندار تهران با صدور دستور ویژه ای برای پیگیری اقدامات غیرقانونی روی داده در حاشیه برگزاری همایش مشترك اصلاح طلبان در شهرستان قرچك، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری را مسئول رسیدگی و پیگیری سریع این حادثه اعلام كرد.
درهمین ارتباط و با دستور استاندار تهران كمیته ای برای بررسی ابعاد حادثه و علل وقوع آن به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استانداری و با حضور مدیران كل حراست، امنیتی انتظامی، روابط عمومی و بارزسی و همچنین یك نفر عضو حقوقدان تشكیل شده است.
تهرام/2079/281// 1625