شهيد صادق گنجي جزء شهداي برجسته روحانيت درسطح جهاني است

بوشهر-ايرنا-امام جمعه موقت بوشهر گفت: شهيد صادق گنجي از اولين شهدايي بود كه در راه احياي مذهب ،جهاني عمل كرد و جزء شهداي برجسته روحانيت در سطح جهاني است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسين دشتي روز دوشنبه در مراسم يادواره بزرگداشت شهيد صادق گنجي دربرازجان برضرورت حضور روحانيت در صحنه هاي مختلف سياسي اجتماعي و علمي تاكيد كرد وگفت: روحانيت شيعه نقش مهم و موثري در پيروزي انقلاب و احياء اسلام ناب محمدي داشت است.
وي تصريح كرد: ما از مكتب امام خميني(ره) بر خاسته ايم و دراين مكتب به ما ياد داده اند كه در درون جامعه بايد مسئوليت پذير باشيم و احساس مسئوليت اجتماعي نسبت به جامعه و همه مردم داشته باشيم.
دشتي تصريح كرد: بسيجي بودن و انقلابي بودن يكي از شاخص هاي مهم امام خميني(ره) بود كه امروز اين ويژگي از ويژگي هاي يك روحاني انقلابي است.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه امام صادق (ع) و امام جمعه موقت بوشهر به ويژگي هاي يك بسيجي پرداخت و گفت: امام راحل بسيجي را انساني مخلص و بي ادعا مي دانست كه در سختي ها و شادي ها همراه با مردم باشد.
وي تصريح كرد: حضور روحانيت در ميدان مسائل سياسي و اجتماعي يك ضرورت مهم جامعه امروزي ما است.
وي همچنين بصيرت را از ويژگي هاي مهم يك عالم وروحاني در جامعه ذكر كرد و گفت: داشتن بصيرت و بصيرت دهي به جامعه ازويژگي هاي مهم روحانيت است.
امام جمعه موقت بوشهر در خصوص ويژگي هاي انقلابي و برجسته شهيد صادق گنجي گفت: شهيد گنجي به عنوان يك عالم و روحاني احساس كرد كه بايد در جامعه حضور داشته باشد و در ميدان باشد و در جهان اسلام خود را عرضه كرد و در اين راه تا پاي جان ايستاد و به شهادت رسيد.
دشتي در خصوص ويژگي هاي بارز شهيد گنجي به عنوان يك شهيد روحاني شاخص كشوري نيز گفت: شهيد صادق گنجي به عنوان الگوي شهادت، حماسه و علم و دانش در بين روحانيت مطرح است و بايد از ايشان اسوه اي براي روحانيت در صحنه ساخت.
مادرشهيد گنجي نيز در گفت وگو با ايرنا، بيان داشت: صادق هميشه شيفته امام راحل بود، زماني كه به خانه مي آمد، تمام غم هايم را فراموش مي كردم.
مرضيه خليفه افزود: شهيد گنجي به خاطر اسم و كسب مقام به پاكستان نرفت بلكه براي اجراي فرمان امام (ره) و مقتدايش و خدمت به انقلاب و اسلام جانش را فدا كرد.
وي ادامه داد: زندگي صادق در راه خدا بود و دوست داشت براي اسلام كار كند و مي گفت كه هرچه دارم به خاطر انقلاب و اسلام و امام (ره) بوده است.
فرمانده سپاه دشتستان نيز با تسليت ايام اربعين حسيني گفت: محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است.
سرهنگ نعمت اله غلامپور افزود: انقلاب ما يك انقلاب عاشورايي است و ريشه در عاشورا و محرم و صفر دارد.
وي گفت:روحانيون انقلابي ما پا به پاي انقلاب بودند و در جنگ هشت ساله دفاع مقدس شهداي روحاني و طلاب زيادي را تقديم انقلاب كرديم.
در اين آيين از مادر شهيد صادق گنجي و جمعي از طلاب بسيجي تجليل شد.
شهيد 'صادق گنجي ' سفير فرهنگي جمهوري اسلامي ايران درلاهور پاكستان در28 آذر سال 69 به دست كوردلان گروه موسوم به سپاه صحابه، به عنوان نخستين سفير فرهنگي در راه بيداري اسلامي به درجه رفيع شهادت نايل شد.
/1656/7213