22 نمايشگاه عكس در امتداد عاشورا در شهر تهران برپا مي شود

تهران-ايرنا-قائم مقام معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت: به مناسبت هفته بسيج، 22 نمايشگاه عكس با عنوان 'در امتداد عاشورا' در مناطق 22 گانه شهر تهران برپا مي شود.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، علي محمد نائيني اطلاع رساني و هويت بخشي به سيماي بصري شهر با محوريت بسيج در امتداد عاشورا، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، اجراي برنامه هاي آئيني، هنري، تجسمي و نمايشگاهي، ارائه محصولات فرهنگي، برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي و شب شعر و خاطره را از مهمترين برنامه هاي مديريت شهري در پاسداشت هفته بسيج عنوان كرد.
وي افزود: بهره مندي از فضاهاي موجود در ايستگاه هاي اتوبوس، تاكسي و مترو، فضاسازي تبليغي سطح شهر بااستفاده از ظرفيت هاي تبليغاتي مانند پل، بيليوردها با محوريت آموزه هاي امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامي در خصوص بسيج، فضاسازي تبليغي سطح محلات 354 گانه با نصب بنر، برگزاري يادواره شهداي محلات از جمله برنامه هاي هفته بسيج است.
مشاور فرهنگي شهردار تهران، برگزاري يادواره شهداي محلات، تجليل و تكريم خانواده معظم شهدا و ايثارگران، تجليل از چهره هاي شاخص بسيجي و گلباران مزار شهداي انقلاب اسلامي را از ديگر برنامه هاي هفته بسيج اين نهاد برشمرد.
نائيني با اشاره به برنامه هاي آئيني، هنري و تجسمي و نمايشگاهي افزود: در هفته بسيج، 22 نمايشگاه عكس بسيج در 'امتداد عاشورا' در 22منطقه شهر تهران، 354 نمايشگاه عكس و پوستر در سراي محلات و چندين نمايشگاه عكس در ايستگاه هاي منتخب مترو شهر تهران برپا مي شود.
وي برگزاري نمايشگاه كتاب در موضوعات جنگ نرم، دفاع مقدس، مقاومت اسلامي و... در 22 منطقه، اكران فيلم هاي سينمايي ارزشي در22مركز فرهنگي تابعه و برگزاري كارگاه هنري خلق آثار در رشته هاي نقاشي، خوشنويسي و كاريكاتور در ايستگاه هاي مترو را از ديگر برنامه هاي هفته بسيج معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداير تهران عنوان كرد.
مشاور فرهنگي شهردار تهران خاطرنشان كرد: در هفته بسيج مسابقات ورزشي در رشته هاي مختلف، مسابقات فرهنگي در قالب دل نوشته و مقاله نويسي ويژه كاركنان شهرداري تهران، مسابقه پيامكي ويژه شهروندان و مسابقه قرآني ومعارف اسلامي باتوجه به تقارن هفته بسيج و ايام راهپيمايي اربعين حسيني (ع) برگزار مي شود.
همچنين نائيني با اشاره به اهميت هفته بسيج گفت:امام خميني(ره) با معرفي بسيج به عنوان معجزه انقلاب، بهترين و كاملترين توصيف را از بسيج داشته اند.
قائم مقام معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با بيان اينكه تمركز بر روي تفكر و فرهنگ بسيجي اصل است،افزود: مهم ترين كار ما تبيين مصاديق فرهنگ و تفكر بسيجي در عرصه هاي مختلف و معرفي اين فرهنگ و تفكر است كه امروز بيش از هميشه به آن نياز است.
مشاور فرهنگي شهردار تهران بيان كرد: ايمان عميق، تلاش مخلصانه، هوشياري در شناخت دشمن، گذشت و ايثار در برابر دوست، ايستادگي و مقاومت شجاعانه و خستگي ناپذير، روشن بيني، محاسبات دقيق، كار دقيق و نتايج علمي، حساس بودن و انگيزه داشتن و تكيه به هدايت الهي و اعتماد به كمك الهي مهمترين مولفه هاي هويت بخش سبك زندگي و تفكر بسيجي است.
وي اظهار كرد: تعميق آموزه هاي امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي در مورد بسيج، معرفي بسيج به عنوان نهاد موثر در پيشرفت ايران اسلامي و يادگار امام (ره)، معرفي الگوهاي ناب سبك زندگي ايراني اسلامي در سيره عملي بسيجيان و پاسداشت ايثارگري بسيجيان در برهه هاي گوناگون از جمله دفاع مقدس، سازندگي و جهاد علمي از مهمترين اهداف گراميداشت هفته بسيج است.
نائيني با بيان اينكه استراتژي دشمن نفوذ اجتماعي و فرهنگي است، افزود: در راستاي جنگ نرم، امروز دشمن فرهنگ و تفكر بسيجي را هدف گرفته است.
وي افزود: فرهنگ و تفكر بسيجي، ساختار حقيقي، قدرت درون زاي نظام و سرمايه جمهوري اسلامي و عامل تمايز اين نظام با ديگر نظام است كه بايد از آن حراست و در ترويج و تعميق آن تلاش كرد.
از 29 آبان ماه تا ششم آذر ماه هفته بسيج نامگذاري شده است.
تهرام/7245//1348