اظهارات سفیر فلسطین در كمیسیون امنیت ملی مجلس درباره انتفاضه سوم

تهران-ایرنا- سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح اظهارات سفیر فلسطین در نشست امروز كمیسیون ، گفت: در این نشست تاكید شد كه مردم فلسطین از حیثیت جهان اسلام دفاع می كنند و فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است.

نوذر شفیعی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در تشریح محورهای نشست امروز -دوشنبه- كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه امروز به مناسبت انتفاضه سوم فلسطین، سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، نماینده حماس و ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین میهمان كمیسیون امنیت ملی بودند.
وی گفت:در این جلسه صلاح زواوی سفیر فلسطین اظهار داشت كه استعمار در پی صهیونیستی كردن سرزمین فلسطین است و آنها قصد دارند سرزمین فلسطین را غصب و آن را در اختیار صهیونیست ها قرار دهند.
نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: سفیر فلسطین در این جلسه اظهار داشت كه آنچه امروز شما در فلسطین به عنوان انتفاضه سوم می بینید خشم و غضب طبیعی مردم فلسطین علیه صهیونیست ها و از ظلمی است كه بر آنها روا داشته شده است چرا كه آنها مذاكره را بی فایده می دانند و سعی كرده اند به هر شكل ممكن خشم خود را بروز دهند.
شفیعی همچنین در ادامه تشریح اظهارات زواوی گفت: وی تاكید كرد كه مسئله فلسطین فقط مربوط به مردم فلسطین نیست علاوه بر این مردم فلسطین از حیثیت جهان اسلام دفاع می كنند.
شفیعی در ادامه گفت: سفیر فلسطین افزود كه سرزمین فلسطین یك سرزمین اسلامی است و آثار موجود در آن نیز متعلق به جهان اسلام است بنابراین دو پرچم مبارزه را باید توأمان در دست داشته باشیم یكی پرچم فلسطین و دیگری پرچم اسلام كه هر كدام از این دو پرچم به زمین گذاشته شود نشانه تسلیم است.
وی ادامه داد: زواوی تصریح كرد كه مردم این كشور به رقم همه مصیبت هایی كه متحمل می شوند به آینده امیدوار هستند و می دانند كه اسرائیل روزی نابود شده و مردم فلسطین به خانه و كاشانه خود بر می گردند.

**انتفاضه جدید فلسطین از حمایت تمام فلسطینی ها برخوردار است
شفیعی در ادامه گفت: همچنین در این جلسه ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت كه انتفاضه جدید فلسطین از دو ماه پیش شروع شده و روز به روز بر شعله اش افزوده می شود.
وی خاطر نشان كرد: ابوشریف افزود كه از حمایت تمام فلسطینی ها برخوردار است و با آنكه بیش از یكصد نفر شهید و هزار مجروح و صدها نفر بازداشت داشته عزم و اراده مردم برای ادامه انتفاضه قوی است كه این باعث ترس شدید رژیم صهیونیستی شده است.
وی ادامه داد: ابوشریف تأكید كرد كه كسانی كه انتفاضه سوم را شروع كرده اند نسل جدید هستند و از اساس هر انتفاضه ای در فلسطین توسط نسل های جدید شروع شده است و این به آن معنی است كه آرمان فلسطین نسل به نسل منتقل می شود.
شفیعی در تشریح اظهارات ابوشریف ادامه داد: نماینده جهاد اسلامی در جمهوری اسلامی تاكید داشت كه اگر چه ریشه انتفاضه سوم به اصل مسئله فلسطین به عنوان یكی از مسائل اصلی جهان اسلام مربوط می شود اما دلیل فوری آن مسئله قدس و تجاوز رژیم صهیونیستی به بیت المقدس بود كه خود این مسئله به دلیل آشفتگی های پیش آمده می باشد و رژیم صهیونیستی احساس كرده است با دیدن درگیری در دنیای اسلام می تواند از شرایط موجود سوء استفاده كند اما اكنون متوجه شدند كه مردم فلسطین بیدار و مدافع ارزش های خود هستند.
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی تأكید كرد: در این جلسه ابوشریف اظهار تأسف كرد كه آنچه برای فلسطین و جهان اسلام دقیقا مثل رژیم صهیونیستی خطرناك است گروه داعش به عنوان یك گروه تروریستی است كه ارزش های اسلام را زیر سوال برده و وحدت جهان اسلام را با تهدید مواجه كرده است.

**مسلمانان هیچ محلی برای اختلاف ندارند
شفیعی در ادامه با تشریح اظهارات خالد قدومی نماینده حماس در جمهوری اسلامی ایران گفت: قدومی در این جلسه تأكید كرد كه مسلمانان هیچ محلی برای اختلاف ندارند و ما همه مسلمان هستیم و در حال حاضر فارغ از مباحث شیعه و سنی معیار مسلمان بودن حمایت از برادران فلسطینی است و اگر دنیا به دو بخش حق و باطل تقسیم شود امروز فلسطین حق است و هركس از فلسطین دفاع كند از حق دفاع كرده است.
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اظهارات نماینده حماس تصریح كرد: قدومی ضمن ابراز تأسف از وجود برخی اختلافات در دنیای اسلام گفت: كه این اختلاف ها مربوط به مسئله فلسطین نیست و به مسائل حاشیه ای دیگر مربوط می شود و آنچه می تواند امروز عامل وحدت جهان اسلام باشد مسئله فلسطین است و همه حكومت ها بر روی اهمیت فلسطین تأكید دارند.
سیام**3070**1449