۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۱۰
کد خبر: 81850819
۰ نفر
حجت الاسلام سعیدی: مكلف به حفظ انقلاب با تمام وجود هستیم

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاكید كرد: ما مكلف هستیم انقلاب اسلامی را با همه وجود حفظ كرده و در این زمینه هیچ راهی جز ایستادگی در برابر آمریكا وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی سعیدی روز دوشنبه در دومین همایش طلاب و روحانیون بسیجی حوزه‌های علمیه تهران در حوزه علمیه مروی با تاكید بر ضرورت ارزیابی جایگاه ایران در منطقه و جهان گفت: رهبر معظم انقلاب در طول چند ماه اخیر بیش از 70 بار از واژه نفوذ و همچنین از بازسازی درونی قدرت (یا استحكام درونی نظام) استفاده كردند كه حاكی از اهمیت توجه ایشان به این موضوعات دارد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه بیش از 1500 آیه در زمینه دشمن شناسی در قرآن ذكر شده است، گفت: از مجموع این آیات تعداد 300 آیه در قرآن مجید به موضوع نفاق پرداخته شده است.
وی ادامه داد: سرزمین های اسلامی در طول تاریخ همواره با مسئله نفاق دست به گریبان بوده است.
حجت السلام سعیدی با اشاره به اینكه از بدو خلقت بشریت تاكنون چهار انقلاب توحیدی رخ داده است گفت: انقلاب اول متعلق به حضرت نوح (ع) است كه در صورت وقوع و ثبوت آن زمینه تكامل بشریت تاكنون به اوج خود می رسید.
وی افزود : انقلاب بعدی مربوط به حضرت موسی بن عمران (ع) است كه در مقایسه با انقلاب نوح كه 40 بار در قران آمده است در مورد حضرت موسی(ع) بیش از 140 مرتبه تكرار شده است .
سعیدی با اشاره به اینكه ظهور و پیدایش اسلام جامع ترین انقلاب توحیدی است، افزود: این انقلاب نیز پس از رحلت پیامبر(ص) به دست نااهلان اموی و بنی عباس افتاد.
وی چهارمین انقلاب توحیدی را انقلاب اسلامی در ایران دانست و اشاره كرد: در زمان معاصر نیز ما نیازمند واكاوی و پژوهش هستیم، چرا كه هر سه انقلاب پیشین با چالش ها و فراز و نشیب هایی روبرو شد كه از جریان اصلی مسیر خود خارج شدند.
حجت الاسلام سعیدی افزود: انقلاب توحیدی ایران برخلاف دیگر انقلاب‌ها با بیش از سه دهه عمر در مقابل انواع بحران‌های شدیدی ایستاده است برای لزوم ماندگاری باید به ارزیابی عوامل تهدیدكننده انقلاب پرداخت.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار كرد: تحلیل‌گران آمریكایی به این نتیجه رسیده اند كه فرصتی برای تثبیت جایگاه خود در جهان ندارند تا به سرنوشت حكومت كمونیستی شوروی دچار نشده و فرو نپاشد.
حجت الاسلام سعیدی با تاكید بر اینكه هدف آمریكا فتح قلب جهان (خاورمیانه) است، افزود: با توجه به ذخایر نفت منطقه خاورمیانه، تمدن ریشه‌دار و نیروی انسانی فراوان، آمریكایی‌ها تصمیم به توسعه و تسلط رژیم اشغالگر صهیونیستی، بر منابع نفتی خاورمیانه كردند.
وی گفت: علاوه براین با جلوگیری از سقوط رژیم‌های وابسته منطقه و كنترل ایران در مسیر رسیدن به اهداف خود هستند.
حجت الاسلام سعیدی با تاكید براینكه آمریكاییها به دنبال این بودند كه ایران از قدرت هسته‌ای صلح امیز برخوردار نباشد، گفت: به همین منظور سعی در این داشتند كه ایران را از پشتیبانی محور مقاومت در منطقه دور كرده و ارتباط استراتژیكی با كشورهایی مثل عراق را نیز قطع كنند تا آمریكا به اهداف خود نزدیك تر شود.
وی به سه راهبرد نظامی، فرهنگی و دیپلماتیك آمریكا برای كنترل ایران اشاره كرد و گفت: پس از اینكه آمریكا نتوانست از طریق جنگ در طول هشت سال دفاع مقدس به جایی برسد تحریم‌ها مبتنی بر دیپلماسی را به مردم ایران تحمیل كرد تا به این روش خواسته‌های خود را عملی كند ولی این پایان شیطنت آمریكا علیه ایران نیست.
وی اظهار كرد: ناكارآمدی گزینه نظامی و نتیجه معكوس تحریم‌ها موجب شد آمریكا طرح موضوع مذاكرات هسته ای را مطرح كند تا زمینه نفوذ به عرصه‌های گوناگون كشور را فراهم شده و بازارهای ایران را به یك تكنولوژی وابسته در دست بگیرد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینكه نباید در مذاكرات عزت، محوریت و اقتدار ایران قربانی شود، افزود: آمریكا مهمترین هدفی كه دنبال می‌كند نفوذ به كشور است و این موضوع از طریق جنگ نرم -كه به استحاله فرهنگی یك ملت می‌انجامد بدون آنكه كسی متوجه این موضوع شود- پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: آمریكا با توپ و تانك و حمله نظامی امپراطوری شوروی را ساقط نكرد بلكه از طریق همین استحاله فرهنگی و تأسیس شعبه‌های مك‌دونالد به هدف خود كه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی باشد، رسید.
وی ادامه داد: دولتمردان مواظب باشند كه ایران به محل ترویج كالاهای بنجل غربی تبدیل نشود و نیز از نفوذ فرهنگی و استحاله هویتی كشور از طریق آمریكا نیز جلوگیری كنند.
وی با بیان اینكه ما حق نداریم انقلاب اسلامی را مثل گذشته در معرض خطر قرار دهیم، افزود: ما باید نفوذ را بشناسیم و نگذاریم آمریكا از طریق عواملش در كشور با مهندسی افكار عمومی، بزك كردن چهره‌اش، بحرانی جلوه دادن وضعیت كشور و نیز تمركز بر توافق به عنوان تنها كلید حل مشكلات، زمینه نفوذش را فراهم سازد.
همچنین در این همایش حجت الاسلام عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ و جمعی از اساتید و روحانیون بسیجی حوزه های علیمه نیز حضور داشتند.
در پایان این همایش از روحانیون بسیجی برگزیده نمونه با اهدا لوح و جوایز تجلیل و قدردانی شد.
تهرام/1109/281//1348