جزییات تغییرات آزمون های ارشد و دكتری دانشگاه آزاد اعلام شد

تهران-ایرنا-رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات و آخرین تغییرات آزمون های ارشد و دكتری دانشگاه آزاد را اعلام كرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مجتبی علوی فاضل گفت: داوطلبان ادامه تحصیل مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری تخصصی می توانند از روز دوشنبه 16 آذر ماه تا پایان روز چهارشنبه 9دی ماه با مراجعه به سامانه این مركز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه وكسب آگاهی های كامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام اقدام كنند.
وی با تاكید بر این نكته كه داوطلبان می بایست قبل از تهیه كارت اعتباری تصمیم خود را مبنی بر شركت درنوع آزمون مورد نظر گرفته باشند، گفت: داوطلبان مقاطع دكتری تخصصی و كارشناسی ارشد در صورت داشتن شرایط لازم مطابق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام هیچگونه محدودیتی در ثبت نام دوره های مختلف آن مقطع نخواهندداشت. به عبارت دیگر داوطلب به طور همزمان امكان ثبت نام در دوره های با آزمون و بدون آزمون در مقاطع دكتری تخصصی و كارشناسی ارشد را خواهد داشت.
وی ادامه داد: متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با توجه به علاقه و بدون در نظرگرفتن رشته تحصیلی مقطع كارشناسی، در یك مجموعه امتحانی تا حداكثر 100رشته محل را انتخاب كنند. در خصوص علاقه مندان به تحصیل در گروه علوم پزشكی و همچنین متقاضیان شركت كننده بدون آزمون كارشناسی ارشد رعایت شرط تجانس و سایر شروط با توجه به ضوابط موجود در دفترچه راهنما الزامی است.
رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دكتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می توانند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی مقطع كارشناسی ارشد در یك مجموعه امتحانی حداكثر تا 40رشته محل را انتخاب كنند . در خصوص متقاضیان بدون آزمون این مقطع ، رعایت شرط تجانس و سایر شروط با توجه به ضوابط موجود در دفترچه راهنما الزامی است.
علوی فاضل خاطرنشان كرد: درخصوص متقاضیان كارشناسی ارشد بدون آزمون داشتن معدل كل حداقل 17 برای رشته های علوم انسانی و حداقل16 برای سایر رشته ها ، در خصوص متقاضیان دكتری تخصصی بدون آزمون معدل كل حداقل 18.5 برای رشته های علوم انسانی، حداقل 17 برای رشته های پزشكی و دامپزشكی و حداقل 17.5 برای سایر رشته ها یكی از شروط اساسی است.
رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درخصوص امكان انتخاب حوزه های امتحانی و اولویت بندی رشته محل ها گفت: انتخاب حوزه امتحانی می تواند با اولویت رشته محلهای انتخاب شده متفاوت باشد. به عبارت دیگرداوطلب می تواند به راحتی درشهر محل سكونت یا نزدیك به آن بدون در نظر گرفتن اولویت رشته محل های انتخابی خود آزمون دهد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا ادامه تحصیل كارمندان و یا اعضاء هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد محل كار خود امكان پذیر می باشد یا خیر؟ گفت: این دسته از متقاضیان به هیچ عنوان نمی توانند حوزه امتحانی و یا دانشگاه انتخابی خود را ، واحد محل خدمت انتخاب كنند و عدم رعایت این ضوابط منجر به لغو قبولی آنان خواهد شد.
وی افزود: امكان ویرایش برای دوره های با آزمون و بدون آزمون مقطع دكتری تخصصی و همچنین دوره های با آزمون و بدون آزمون مقطع كارشناسی ارشد برای داوطلبان با استفاده از شناسه و رمز ثبت نام كارت اعتباری خریداری شده تا پایان مدت زمان ثبت نام فراهم می باشد و پس از آن امكان تغییر وجود ندارد.
علوی فاضل در پایان گفت: آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی 96-95 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 6 تا 8 خرداد ماه 95 و همچنین آزمون دكتری تخصصی در9 بهمن ماه 94 برگزار خواهد شد .
فراهنگ**9187**1569