اعمال جدي قانون در حوزه راهنمايي و رانندگي ضروري است

تبريز- ايرنا- معاون عمران و برنامه ريزي فرماندار ويژه ميانه گفت: برابر مصوبه هاي شوراي ترافيك شهرستان، شاهد اعمال قانون به صورت جدي در حوزه راهنمايي و رانندگي خواهيم بود.

به گزارش ايرنا، مهدي مشايخي روز دوشنبه درجلسه شوراي ترافيك شهرستان با اشاره به راه اندازي مجدد پاركومترها از نيمه دوم آذر سال جاري، افزود: توقف بدون مجوز در محدوده پاركومترها به منزله توقف ممنوع بوده و جريمه و اعمال قانون خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه علاوه بر دوربين هاي نظارتي فعلي در سطح شهر، دوربين هاي جديدي براي كنترل ترافيك خريداري شده و به زودي نصب خواهد شد، گفت: با رانندگان خاطي برخورد شده و صدور برگ جريمه انجام و به درب منازل ارسال خواهد شد.
مشايخي ايمن سازي بلوار زينبيه از طريق اصلاح هندسي، نصب تابلو و علائم هشدار دهنده و بازگشايي و ارتباط اتصال خيابان فرمانداري به جاده ترانزيت را از ديگر طرح هاي برشمرد كه به زودي اجرا خواهد شد.
معاون فرماندار ويژه شهرستان ميانه گفت: ساماندهي سرويس هاي مدارس از ديگر مصوبه هاي شوراي ترافيك است كه دراين راستا با رانندگان متخلف كه بيش از ظرفيت خودرو اقدام به سوار كردن دانش آموزان مي كنند، برخورد خواهد شد.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني نيز در اين جلسه گفت: 58 دستگاه پاركومتر از سال 93 با هدف مديريت پارك حاشيه خيابان نصب شده كه هركدام هشت دستگاه خودرو را تحت پوشش قرار مي دهند.
بهزاد واحدي افزود: به علت همكاري كمرنگ راهنمايي و رانندگي در راستاي اعمال قانون مناسب، در راه اندازي پاركومترها توفيق حاصل نشده اما از نيمه دوم آذرماه سال جاري شاهد راه اندازي اين پاركومترها با اعمال قانون خواهيم بود.
وي ادامه داد: 58 پاركومتر ياد شده در خيابان هاي امام(ره)، ميانجي، بانك ملي، معلم، شيخ الاسلامي، مجدي نصب شده و همشهريان عزيز مي توانند از روزنامه فروشي ها و سوپرماركت ها كارت پارك را دريافت كنند.
شهرستان ميانه با 180 هزار نفر جمعيت در فاصله 180 كيلومتري جنوب شرق تبريز واقع شده است.
7231/ 1495