ناو هواپیمابر شارل دوگل فرانسه عملیات علیه تروریست های داعش را آغاز كرد

تهران-ایرنا- فرانسه روز دوشنبه حملات هوایی خود را علیه مواضع گروه تروریستی تكفیری داعش از ناوهواپیمابر شارل دوگل آغاز كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، هواپیماهای فرانسه روز دوشنبه برای نخستین بار حملات هوایی خود علیه مواضع داعش در سوریه و عراق را از ناوهواپیمابر شارل دوگل در مدیترانه انجام دادند.
رسانه های فرانسه گزارش دادند كه این ماموریت ناوهواپیمابر شارل دوگل دست كم چهار ماه بطول خواهد انجامید و حتی ممكن است تمدید شود.
براساس گزارش ها، این ناوهواپیمابر میزبان 18 جنگنده رافال و تجهیزات نظامی دیگر است. صدها ملوان، خلبان و مكانیك در این ناوهواپیمابر حضور داشته اند.
به دنبال حملات اخیر پاریس، تنها ناوهواپیمابر فرانسه در مدیترانه مستقر شد. پیش از این دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام كرده بود كه به منظور تقویت عملیات این كشور علیه گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، ناو هواپبمابر «شارل دوگل» به منظقه اعزام می شود.
این ناو در اغلب موارد با یك زیردریایی، چندین ناوچه و یك كشتی سوختگیری همراهی می شود. فرانسه پیش از این 6 فروند جت رافال در امارات عربی متحده و شش فروند میراژ در اردن مستقر كرده است.
فرانسه پس از یكسال مشاركت در حملات هوایی علیه گروه تروریستی تكفیری داعش در عراق، حملات هوایی علیه این گروه در سوریه را در ماه اكتبر آغاز كرد.
اروپام**9234**1572