امام جمعه قزوین: بسیجی معضلات جامعه را از پیش روی ملت برمی دارد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینكه بسیجی معضلات جامعه را از پیش روی ملت بر می‌دارد، گفت: اگر در عرصه‌های علمی، اختراع، ابتكار، جوانمردی و غیرت به وظیفه خود عمل كرده و معضلات را از پیش روی ملت برداریم، بسیجی هستیم.

به گزارش روز دوشنبه دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالكریم عابدینی در دیدار با كاركنان سازمان بسیج كارمندان، افزود: عقبه اباعبدالله الحسین (ع) از حضرت آدم آغاز و به امام زمان (عج) ختم می شود و اگر امروز بسیج را در بستر تاریخ مشاهده می كنیم در می یابیم كه تمامی پیامبران (ص) و ائمه اطهار (ع) بسیجی عمل كرده‌اند.
وی با اشاره به اینكه قبل از انقلاب اسلامی وقتی صحبت از پیروزی انقلاب اسلامی بود عده ای این امر را شدنی نمی پنداشتند، ادامه داد: این عده مبارزه را كارساز نمی دانستند اما همگان دیدند كه انقلاب به كار خود ادامه داد و با پیروزی آن سرانجام جمهوری اسلامی شكل گرفت.
امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به قیام امام راحل و پیروزی انقلاب اسلامی، اضافه كرد: بدون شك با قیام جهانیان نیز امام زمان (عج) ظهور خواهند یافت.
وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی مرز‌هایش توسعه یافته و به الانبار، موصل، حلب، لاذقیه و صعده رسیده و از این رو باید شایستگی قیام جهانی امام زمان (عج) را در خود فراهم سازیم و در این راه بسیج نقش بی بدیل و مهمی دارد.
8054