هفدهمين همايش انجمن آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه برگزار مي‌شود

تهران - ايرنا -هفدهمين همايش سالانه آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه ازچهارم تا ششم آذرماه در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي شود.

به گزارش ايرنا از انجمن آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه، حسين دار آفرين دبير اجرايي هفدهمين همايش سالانه انجمن آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه، گفت: همايش سالانه آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه يكي از مهم‌ترين گردهمايي‌هاي جامعه آزمايشگاهي كشور محسوب مي‌شود. در هر همايش تلاش مي‌شود تازه‌ترين‌هاي پاتولوژي از طريق خبره‌ترين استادان در اختيار شركت‌كنندگان قرار گيرد.
وي اظهار كرد: به‌ طوركلي هدف از برگزاري همايش‌هاي علمي در ميان گذاشتن تازه‌هاي آن علم با ديگر محققان و دانش‌پژوهان است و اصولاً فضاي همايش‌هاي علمي فضاي مناسبي براي تعامل و آشنايي با استادان و تجربه‌هاي آن‌هاست.
دارآفرين گفت: از آنجا كه علم پاتولوژي بسيار گسترده و به لطف پيشرفت علم مدام در حال بروز شدن است، حضور در اين همايش مي‌تواند براي متخصصان امر بسيار مفيد باشد. پاتولوژي يك علم ميان‌رشته‌اي است و در اين همايش مقالات و پژوهش‌هاي جديد در زمينه‌هاي مختلف علوم پايه و پزشكي ارائه مي‌شود.
وي با اشاره به اين كه يكي از اهداف همايش بررسي چالش‌هاي صنفي است، عنوان كرد: مشكلاتي از قبيل شرايط و ضوابط طرح تحول نظام سلامت، مشكلات حقوقي كه بعضي همكاران با آن‌ها مواجه هستند، مباحث مربوط به تعرفه، مشكلات پزشكان جواني كه تازه فارغ‌التحصيل شده‌اند و البته پيگيري حضور رشته‌هاي مختلف جهت تصدي فني آزمايشگاه بررسي خواهد شد. انجمن آسيب‌شناسي در كنار موضوعات علمي پيگير شرايط صنفي متخصصان پاتولوژي است.
دبير اجرايي هفدهمين همايش سالانه انجمن آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه درباره نحوه ثبت‌نام و اخذ امتياز از همايش توضيح داد كه طبق روال چند سال اخير ثبت‌نام در تمام برنامه‌هاي آموزش مداوم منوط به ثبت‌نام و استفاده از سامانه آموزش مداوم www.ircme.ir است. اخذ امتياز هم از طريق سامانه آموزش مداوم انجام مي‌شود و همكاران هيچ‌گونه گواهي دستي دريافت نخواهند كرد.
دارآفرين افزود: با توجه به بخشنامه اخير وزارت بهداشت مبني بر اين كه هر فرد در يك روز تنها امكان شركت در يك برنامه را دارد، انجمن تمام تلاش خود را كرد تا بيشترين امتياز را براي همكاران لحاظ كند در نتيجه امتياز شركت در همايش به 17 امتياز افزايش پيدا كرد.
هفدهمين همايش سالانه آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه از روز چهارشنبه چهارم تا ششم آذرماه با موضوع تازه‌هاي پاتولوژي و با حضور 9 سخنران از آمريكا، آلمان و اتريش در سالن همايش‌هاي هفدهمين همايش سالانه انجمن آسيب‌شناسي و طب آزمايشگاه برگزار مي‌شود.
علمي **1354**2017