افزایش مجازات پیوستن به گروه های تروریستی در الجزایر

الجزیره - ایرنا - وزارت دادگستری الجزایر روز دوشنبه قانون جدیدی مبنی بر افزایش مجازات افرادی كه به گروه های تروریستی در خارج از این كشور می پیوندند، ابلاغ كرد.

به گزارش ایرنا از الجزیره، در قانون جدید دو ماده به قانون مجازات فعلی الجزایر اضافه شده است كه براساس آنها به منظور مبارزه با پدیده تروریست مجازات پیوستن به گروه های تروریستی در خارج از این كشور تشدید و افزایش می یابد.
در قانون جدید، مجازات پیوستن به گروه های تروریستی مجازات زندان به مدت پنج تا ده سال و جریمه نقدی معادل یكصد تا پانصد هزار دینار الجزایر معادل (924.98 تا 4624.91دلار) تعیین شده است.
این مجازات شامل مردم الجزایر و خارجی های مقیم در این كشور كه به شكل قانونی یا غیر قانونی در الجزایر اقامت دارند و سعی دارند به كشورهای دیگر برای پیوستن به گروه های تروریستی و انجام عملیات های تروریستی و آموزش آن سفر كنند، می شود.
افرادی كه كمك ها و اموالی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای تقویت گروه های تروریستی و كمك به افراد برای سفر به خارج از این كشور برای پیوستن به گروه های تروریستی ارایه می دهند نیز مشمول این مجازات می شوند.
همچنین كلیه كسانی كه از وسایل ارتباط الكترونیكی و جمعی برای جذب افراد برای مشاركت در گروههای تروریستی و انجام اقدامات تروریستی و آموزش این افراد استفاده می كند نیز مشمول این مجازات می شوند.
الجزایر در میان كشورهای دیگر كمترین آمار پیوستن مردم آن به تروریست ها در سوریه و عراق و لیبی را دارد .
محمد طالبی یك مقام مسئول در وزارت كشور الجزایر اعلام كرد كه تعداد اتباع الجزایری كه در گروه های تروریستی در خاورمیانه عضویت دارند از یكصد نفر بیشتر نیست.
الجزایر هم اكنون در مرزهای جنوبی خود با یك جریان افراطی در تونس پس از انقلاب در این كشور روبه رو شده كه جبهه جدیدی در 965 كیلومتری مرز مشترك تونس و الجزایر به وجود آورده است.
طی ماه های اخیر افراد زیادی از تونس و مغرب به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق پیوسته اند.
خاورم*472**9366**1144