شهردار: معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري يكي از اولويت هاي شهرداري دماوند است

تهران – ايرنا - شهردار دماوند گفت: يكي از اولويت هاي شهرداري دماوند معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري و مشاركت شهر با هدف توسعه پايدار شهري است.

عباس صفري روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا به جاذبه هاي گردشگري و ظرفيت هاي اين شهر اشاره و اظهار كرد: شهر دماوند جز 11 شهر نمونه گردشگري در كشور است كه در اين راستا توسعه شهر در تمامي بخش ها به ويژه زيرساخت ها، اقتصادي، اجتماعي، گردشگري و ... ضروري است.
وي به تشكيل هيات عالي سرمايه گذاري و مشاركت در اين نهاد اشاره كرد و گفت: شهرداري دماوند با تشكيل هيات عالي مشاركت و سرمايه گذاري كه با هدف جذب درآمد هاي پايدار در راستاي بالا بردن خدمات بهتر به شهروندان تشكيل شد، تهيه و تدوين طرح جامع سرمايه گذاري را در دستور كار قرار داد.
اين مقام مسئول با اشاره به حضور شهرداري دماوند در هفتمين نمايشگاه معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري كشور كه آبان ماه در جزيره كيش، گفت: شهرداري دماوند طي دو سال اخير با حضور در نمايشگاه هاي مختلف در حوزه سرمايه گذاري و گردشگري همچون نمايشگاه معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري كشور، براي نخستين بار، علاوه بر استفاده از توانمندي ها و توانايي هاي ديگر شهرداري ها با عرضه و انتشار پكيج سرمايه گذاري شهر و همچنين بسته گردشگري و سوغاتي دماوند پذيراي بازديد كنندگان و صاحب منصبان عرصه سرمايه گذاري بود.
صفري به دستاوردها و اهداف حضور شهرداري دماوند در اين نمايشگاه اشاره و اظهار كرد: شهرداري دماوند با حضور 5 روزه در اين نمايشگاه، معرفي جديدترين فرصت هاي سرمايه گذاري شهر در حوزه هاي زيربنايي، صنعت و تجارت، گردشگري، شهرسازي، جلب مشاركت بخش خصوصي و سرمايه گذاران داخلي و خارجي را مورد توجه قرار داد.
شهردار دماوند ادامه داد: در اين نمايشگاه مذاكراتي نيز با كارگزاري‌هاي مختلف در امور بانكداري و سرمايه‌گذاري در بخش تامين اعتبارات مالي پروژه هاي مورد توجه شهرداري دماوند با هدف توسعه پايدار شهر صورت گرفت كه بسيار موثر بود.
وي گفت: اميدواريم با تعاملات و مراوداتي كه در اين حوزه انجام شده در آينده ايي نزديك با يك حركت قوي تر در بخش گردشگري حضور يابيم.
تهرام/7246//1348