حجت الاسلام سعيدي: مكلف به حفظ انقلاب با تمام وجود هستيم

تهران - ايرنا - نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تاكيد كرد: ما مكلف هستيم انقلاب اسلامي را با همه وجود حفظ كرده و در اين زمينه هيچ راهي جز ايستادگي در برابر آمريكا وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام علي سعيدي روز دوشنبه در دومين همايش طلاب و روحانيون بسيجي حوزه‌هاي علميه تهران در حوزه علميه مروي تهران با تاكيد بر ضرورت ارزيابي جايگاه ايران در منطقه و جهان گفت: رهبر معظم انقلاب در طول چند ماه اخير بيش از 70 بار از واژه نفوذ و همچنين از بازسازي دروني قدرت (يا استحكام دروني نظام) استفاده كردند كه حاكي از اهميت توجه ايشان به اين موضوعات دارد.
نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه بيش از 1500 آيه در زمينه دشمن شناسي در قرآن ذكر شده است، گفت: از مجموع اين آيات تعداد 300 آيه در قرآن مجيد به موضوع نفاق پرداخته شده است.
وي ادامه داد: سرزمين هاي اسلامي در طول تاريخ همواره با مسئله نفاق دست به گريبان بوده است.
حجت السلام سعيدي با اشاره به اينكه از بدو خلقت بشريت تاكنون چهار انقلاب توحيدي رخ داده است گفت: انفلاب اول متعلق به حضرت نوح (ع) است كه در صورت وقوع و ثبوت آن زمينه تكامل بشريت تاكنون به اوج خود مي رسيد.
وي افزود : انقلاب بعدي مربوط به حضرت موسي بن عمران (ع) است كه در مقايسه با انقلاب نوح كه 40 بار در قران آمده است در مورد حضرت موسي(ع) بيش از 140 مرتبه تكرار شده است .
سعيدي با اشاره به اينكه ظهور و پيدايش اسلام جامع ترين انقلاب توحيدي است، افزود: اين انقلاب نيز پس از رحلت پيامبر(ص) به دست نااهلان اموي و بني عباس افتاد.
وي چهارمين انقلاب توحيدي را انقلاب اسلامي در ايران دانست و اشاره كرد: در زمان معاصر نيز ما نيازمند واكاوي و پژوهش هستيم، چرا كه هر سه انقلاب پيشين با چالش ها و فراز و نشيب هايي روبرو شد كه از جريان اصلي مسير خود خارج شدند.
حجت الاسلام سعيدي افزود: انقلاب توحيدي ايران برخلاف ديگر انقلاب‌ها با بيش از سه دهه عمر در مقابل انواع بحران‌هاي شديدي ايستاده است براي لزوم ماندگاري بايد به ارزيابي عوامل تهديدكننده انقلاب پرداخت.
نماينده ولي فقيه در سپاه اظهار كرد: تحليل‌گران آمريكايي به اين نتيجه رسيده اند كه فرصتي براي تثبيت جايگاه خود در جهان ندارند تا به سرنوشت حكومت كمونيستي شوروي دچار نشده و فرو نپاشد.
حجت الاسلام سعيدي با تاكيد بر اينكه هدف آمريكا فتح قلب جهان (خاورميانه) است، افزود: با توجه به ذخاير نفت منطقه خاورميانه، تمدن ريشه‌دار و نيروي انساني فراوان، آمريكايي‌ها تصميم به توسعه و تسلط رژيم اشغالگر صهيونيستي، بر منابع نفتي خاورميانه كردند.
وي گفت: علاوه براين با جلوگيري از سقوط رژيم‌هاي وابسته منطقه و كنترل ايران در مسير رسيدن به اهداف خود هستند.
حجت الاسلام سعيدي با تاكيد براينكه آمريكاييها به دنبال اين بودند كه ايران از قدرت هسته‌اي برخوردار نباشد، گفت: به همين منظور سعي در اين داشتند كه ايران را از پشتيباني محور مقاومت در منطقه دور كرده و ارتباط استراتژيكي با كشورهايي مثل عراق را نيز قطع كنند تا آمريكا به اهداف خود نزديك تر شود.
وي سه راهبرد نظامي، فرهنگي و ديپلماتيك آمريكا براي كنترل ايران اشاره كرد و گفت: پس از اينكه آمريكا نتوانست از طريق جنگ در طول هشت سال دفاع مقدس به جايي برسد تحريم‌ها مبتني بر ديپلماسي را به مردم ايران تحميل كردند تا به اين روش خواسته‌هاي خود را عملي كنند ولي اين پايان شيطنت آمريكا عليه ايران نيست.
وي اظهار كرد: ناكارآمدي گزينه نظامي و نتيجه معكوس تحريم‌ها موجب شد آمريكا طرح موضوع مذاكرات هسته اي را مطرح كند تا زمينه نفوذ به عرصه‌هاي گوناگون كشور را فراهم شده و بازارهاي ايران را به يك تكنولوژي وابسته در دست بگيرد.
نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران با اشاره به اينكه نبايد در مذاكرات عزت، محوريت و اقتدار ايران قرباني شود، افزود: آمريكا مهمترين هدفي كه دنبال مي‌كند نفوذ به كشور است و اين موضوع از طريق جنگ نرم -كه به استحاله فرهنگي يك ملت مي‌انجامد بدون آنكه كسي متوجه اين موضوع شود- پيگيري خواهد شد.
وي ادامه داد: آمريكا با توپ و تانك و حمله نظامي امپراطوري شوروي را ساقط نكرد بلكه از طريق همين استحاله فرهنگي و تأسيس شعبه‌هاي مك‌دونالد به هدف خود كه فروپاشي اتحاد جماهير شوروي باشد، رسيد.
وي ادامه داد: دولتمردان مواظب باشند كه ايران به محل ترويج كالاهاي بنجل غربي تبديل نشود و نيز از نفوذ فرهنگي و استحاله هويتي كشور از طريق آمريكا نيز جلوگيري كنند.
وي با بيان اينكه ما حق نداريم انقلاب اسلامي را مثل گذشته در معرض خطر قرار دهيم، افزود: ما بايد نفوذ را بشناسيم و نگذاريم آمريكا از طريق عواملش در كشور با مهندسي افكار عمومي، بزك كردن چهره‌اش، بحراني جلوه دادن وضعيت كشور و نيز تمركز بر توافق به عنوان تنها كليد حل مشكلات، زمينه نفوذش را فراهم سازد.
همچنين در اين همايش حجت الاسلام عبدالعلي گواهي نماينده ولي فقيه در سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ و جمعي از اساتيد و روحانيون بسيجي حوزه هاي عليمه نيز حضور داشتند.
در پايان اين همايش از روحانيون بسيجي برگزيده نمونه با اهدا لوح و جوايز تجليل و قدرداني شد.
تهرام/1109/281//1348