اجراي 100 برنامه قرآني، فرهنگي و تبليغي ويژه ماه محرم در كنگاور

كرمانشاه - ايرنا - كارشناس امور قرآني اداره تبليغات اسلامي كنگاور از اجراي 100 برنامه قرآني، فرهنگي و تبليغي ويژه ماه محرم در اين شهرستان خبر داد.

امير افشاري ‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين برنامه ها در سطح شهرهاي كنگاور، گودين و روستاهاي تابعه دهستان‌هاي پنج گانه بخش مركزي اين شهرستان به اجرا درآمد.
وي اعزام 127 مبلغ و مبلغه مقيم وغيرمقيم به مساجد، مدارس و هيات هاي مذهبي اين شهرستان براي اقامه نماز، سخنراني و برنامه گفتمان ديني، اجراي طرح‌هاي قرآني توسط موسسات و خانه‌هاي قرآني شهري و روستايي، بازديد از هيات هاي عزاداري با حضور مسوولان شهرستان از جمله فعاليت‌هاي اداره تبليغات اسلامي كنگاور در ايام محرم ذكر كرد.
كارشناس امور قرآني و فرهنگي اداره تبليغات اسلامي كنگاور در ادامه گفت: به منظور آشنايي نسل جوان با انگيزه قيام عاشوراي حسيني و تبيين فلسفه قيام امام حسين (ع) و رسالت حضرت زينب (س) و مظلوميت اسراي كربلا، 40 نفر از خواهران مبلغه به مساجد، مدارس و حسينيه‌هاي شهر و روستاهاي كنگاور اعزام شدند.
وي سخنراني در خصوص تبيين فلسفه قيام عاشورا، اقامه نماز جماعت، برگزاري گفتمان ديني با موضوع امر به معروف و نهي از منكر و عفاف و حجاب را از اهم برنامه‌هاي مبلغات اعزامي در اين مجالس ذكر كرد.
شهرستان كنگاور با جمعيتي افزون بر 84 هزار نفر در 90 كيلومتري شرق شهر كرمانشاه و 411 كيلومتري تهران واقع شده است.
7447/8066