دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی نیازهای خود را از تولیدات داخلی تامین كنند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی تاكید كرد: دستگاه های اجرایی استان مكلف هستند تمام نیازمندی های خود را از تولیدات داخلی كشور تامین كنند.

وجه الله خدمتگزار روز دوشنبه در دومین جلسه كار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: این امر سبب تقویت تولید داخل، توسعه فضای كسب و كار و رونق اقتصادی در كشور و استان خواهد شد.
وی اضافه كرد: مسئولان و متولیان مربوط با همدلی و همزبانی و شناسایی دقیق مشكل بخش تولید و با ارائه راهكارهای عملیاتی و كارشناسی نسبت به حل مشكل گام بردارند.
وی در ادامه كمبود آب را یكی از مشكلات حوزه صنعت استان ذكر كرد و گفت: برخی از طرح های صنعتی با مشكل كمبود آب مواجه اند امید است با طرح هایی كه دولت در دست اجرا دارد این مشكل به زودی رفع شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینكه بانك های استان باید در ارائه تسهیلات به تولید كنندگان و صاحبان صنایع بشتابند، افزود: با ارائه تسهیلات به موقع و در اسرع وقت به صاحبان صنایع و تولیدكنندگان می توان تا حدودی بر مشكلات فائق آمد.
خدمتگزار عنوان كرد: حل مشكلات موجود در بخش صنعت سبب تثبیت اشتغال، ایجاد فضای شغلی جدید و ماندگاری جمعیت به ویژه در مناطق مرزی و عشایری می شود.
وی راه اندازی كارخانه فولاد قاینات و پروژه سیمان باقران را از جمله طرح های بزرگ صنعتی استان برشمرد و یادآور شد: مشكلات موجود برای بهره برداری كامل از این واحدهای مهم صنعتی شناسایی شود تا هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.
همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: 40 درصد اشتغال و 50 درصد سرمایه گذاری استان توسط 24 واحد صنعتی مهم استان تامین می شود.
سید نعمت ‌الله حقیقی از پایش واحدهای صنعتی استان خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی استان ورشكسته نیستند بلكه مطالباتی از دولت و بخش خصوصی دارند كه به نتیجه نرسیده است.
به گفته وی تاكنون 70 پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی مطرح شده است.ك2
2047/7557