دیابت در ردیف بیماری های خاص قرار گیرد

تهران - ایرنا - كارشناس شركت كننده در دهمین همایش بین المللی راهبری دیابت گفت: دیابت در همه كشورها به خاطر اهمیت زیاد باید در ردیف بیماری های خاص قرار گیرد.

«اوله مولسكووبیك» روز دوشنبه در حاشیه دهمین همایش بین المللی راهبری دیابت در مركز همایش های سازمان صدا وسیما و در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آمارهای جدید نشان از روند رو به افزایش شیوع دیابت در جهان دارد، از این رو این بیماری مانند بیماری های خاص، باید مورد توجه جدی مسئولان بهداشت كشورها قرار گیرد.
وی ادامه داد: چهار میلیون و 600 هزار نفر از جمعیت حدود 400 میلیونی بیماران دیابتی جهان، در ایران زندگی می كنند و لازم است برنامه های آموزشی و آگاهی بخشی در این زمینه بیش از پیش افزایش یابد.
اوله مولسكووبیك تصریح كرد: بروز بیماری های ناشی از دیابت در جهان حاكی از آن است كه دولت ها باید بیش از پیش نسبت به پیشگیری و سپس درمان دیابت توجه كنند و این مساله را جدی بگیرند.
وی درمورد برگزاری همایش بین المللی راهبری دیابت در ایران افزود: برگزاری این همایش در ایران از نظر كیفیت سخنرانی ها و همچنین سطح مدعوین، من را تحت تاثیر قرار داد، بطوریكه مطمئن هستم نتایج حاصل از برگزاری این رویداد برای حل مشكلات دیابت در ایران تاثیرگذار خواهد بود.
دهمین همایش بین المللی راهبری دیابت صبح دوشنبه با حضور و سخنرانی سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزاری بهداشت چند كشور و مقاماتی از سازمان بهداشت جهانی و نیز جمعی از مسئولان عالی رتبه وزارت بهداشت در مركز همایش های بین المللی صدا وسیما آغاز شد و فردا(سه شنبه) پایان می یابد.
اجتمام ** 1370 ** 1071