صدور روادید زائران اربعین با شتاب بیشتری انجام می شود

كرمانشاه - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری كرمانشاه گفت: تمهیدات لازم برای تسریع در روند صدور ویزای زائران ایرانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی اندیشیده شده و این پروسه با شتاب بیشتری دنبال می شود.

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز دوشنبه به نقل از یوسف شاه حسینی در نشست ستاد اربعین استان كه با حضور سركنسول كنسولگری عراق در استانداری كرمانشاه برگزار شد، اعلام كرد: تلاش برای برگزاری باشكوه مراسم اربعین حسینی و تسریع در روند صدور روادید زائران ایرانی از اولویت های اصلی این ستاد می باشد كه با توجه به نزدیك شدن ایام اربعین این كار با جدیت در حال انجام است.
وی رایزنی ها و مباحث مطرح شده با سركنسول كنسولگری عراق در كرمانشاه را راهگشا دانست و گفت: با تمهیدات و توافقات انجام شده با كنسولگری عراق روند صدور روادید با شتاب بیشتری ادامه می یابد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری كرمانشاه اظهار كرد: مجموعه استانداری آماده هرگونه همكاری با كنسولگری عراق است و با توافق به عمل آمده، حج و زیارت استان نیز امكانات مورد نیاز در جهت تسریع در روند صدور ویزا را در اختیار مجموعه كنسولگری عراق قرار می دهد.

** زائران تنها از طریق سامانه سماح ثبت نام كنند
شاه حسینی در بخش دیگری از سخنانش با تاكید بر این نكته كه زائران اربعین حسینی برای دریافت روادید كشور عراق تنها از طریق سایت رسمی سماح ثبت نام كنند در ادامه عنوان كرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته و با هدف تسهیل بیشتر در روند صدور روادید هموطنان برای حضور در مراسم اربعین حسینی در كربلا، دولت اقدام به راه اندازی سامانه سماح با مدیریت سازمان حج و زیارت كرده است.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: براساس هماهنگی های به عمل آمده افراد تنها می توانند از طریق ثبت نام در این سامانه و دفاتر رسمی سازمان حج و زیارت اقدام به دریافت ویزا نمایند و از مراجعه فردی به محل كنسولگری كشور عراق در كرمانشاه اجتناب نمایند.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری كرمانشاه ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده درخواست هایی كه از طریق سامانه سماح ثبت شده اند با سرعت و شتاب بیشتری در حال انجام است.
در این نشست مشكلات و مسائل مربوط به روند صدور روادید زائران ایرانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی مورد بحث و بررسی كارشناسی قرار گرفت و تمهیدات لازم برای تسریع در این زمینه اندیشیده شد تا این پروسه با شتاب بیشتری دنبال شود.
8066