نشست هم انديشي درباره سياست هاي كلي محيط زيست برگزار شد

كرج- ايرنا- مدير گروه توسعه پايدار دانشكده محيط زيست از برگزاري نشست هم انديشي با اعضاي هيات علمي به منظور همراهي با سياست هاي كلي محيط زيست ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري خبر داد.

عالم تبريز روز دوشنبه درگفت وگو باخبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه اين نشست روز دوشنبه برگزار شد، افزود: پس از ابلاغ سياست هاي كلي محيط زيست از سوي مقام معظم رهبري و لزوم اجرائي شدن آن ها و بر حسب دستور رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور، برگزاري يك نشست با اعضاي هيات علمي دانشكده به منظور ايفاي نقش فعال در تحقق اين سياست ها برنامه ريزي شد.
وي اظهار داشت: ابلاغ اين سياست ها از سوي مقام معظم رهبري تعيين تكليفي روشن و جدي براي دولت و نيز مجلس شوراي اسلامي است تا در اين روزهاي كليدي تدوين و بررسي برنامه ششم توسعه، مراقبت از سلامت تمام زيست مندان اين سرزمين را بيش از هر زمان ديگري مورد توجه قرار دهند.
تبريز خاطرنشان كرد: با توجه به قدمت، سابقه و تجربه اي كه دانشكده محيط زيست در امر آموزش هاي تخصصي و پرورش نيروهاي كارآزموده در اين حوزه دارد، اين سياست ها مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد كارگروه هاي تخصصي به همين منظور تشكيل شود.
وي گفت : نگاه همكاران هيات علمي دانشكده به اين مقوله كارشناسي و همدلانه بود و 15 بند ابلاغي اين سياست ها مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار گرفت.
وي با اشاره به اينكه برخي از اعضاي هيات علمي حاضر در اين نشست با كميته خاص محيط زيست در مجمع تشخيص مصلحت نظام همكاري دارند، اضافه كرد: اين كميته همانطور كه در متن ابلاغي سياست هاي كلي محيط زيست از سوي رهبري قيد شده در ارائه پيشنهادات نقش مشورتي را ايفا كرد كه نشان از جايگاه شايسته دانشكده محيط زيست در تصميم سازي هاي كلان دارد.
اين استاد توسعه پايدار اظهار داشت: مقوله هايي چون اقتصاد كم كربن، عوارض و ماليات سبز، انرژي هاي پاك، كشاورزي ارگانيك، حمل و نقل همگاني، مبارزه با زمين خواري و ديپلماسي محيط زيست موضوعاتي بودند كه در اين نشست از سوي اعضاي هيات علمي به عنوان فرصت برشمرده شدند كه مي تواند زمينه ساز فعاليت هاي پژوهشي و همچنين بسترساز انجام پروژه هاي علمي و عملي توسط دانشجويان تحصيلات تكميلي شوند.
دانشكده محيط زيست كه در سال 1351 تاسيس شده در استان البرز واقع شده است و حدود هزار دانشجو در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد در 12 رشته تحصيلي در اين دانشكده مشغول به تحصيل هستند.ك/3
6156/1535