۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۴۶
کد خبر: 81850705
۰ نفر
بسيج ،بيمه كننده انقلاب اسلامي

سمنان - ايرنا - بسيج داروي اثر بخشي است كه با روح مسيحايي اش، انقلاب اسلامي بيمه شده است ، بسيج، خود انقلاب است و يك آرمان الهي است و چون سدي مستحكم ، انقلاب را تا ابد از هجوم دشمنان محفوظ مي سازد.

بسيج طيبه انقلاب است، اين واژه الهي از بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) است كه شايسته حكم بسيجي است، بسيج بنياد و اصل انقلاب است، بسيج مكتب عشق و ايمان و كلاس درس آموزش عشقبازي است، بسيج همه انقلاب است و در همه صحنه هاي انقلاب با انقلاب و خود انقلاب است.
در ظهور انقلاب اسلامي ، بسيج، انقلاب را به پيروزي رسانده است، بدون بسيج عمومي، انقلاب بي ثمر مي شد. امام مي دانست كه همه مردم بسيجي هستند. بسيج با حضور در كشاكش و بطن درگيريها و عمق فاجعه ها، لحظه هاي انقلاب را صيانت كرد.
اگر اندكي به اوايل انقلاب برگرديم و صحنه هاي درگيري اشرار را پيش رو آوريم و حتي به حماسه هاي هشت سال دفاع مقدس و شهادت و ايثار مردان و زنان غيور اين سرزمين نظري بيفكنيم، بسيج را در عرصه همه ابعاد زندگي مي بينيم. بسيح به گفته بنيانگذار كبير انقلاب ، لشكر بيست ميليوني است و بيست ميليون ايثار و از جان گذشته و بيست ميليون فداكار و انقلابي، اين معني بسيج است.
اساس بسيج را بايد از جان مايه رهبر معظم انقلاب بدانيم كه در تمام طول عمر انقلات با امام بود، خود امام بود، سنگر امام بود ، همراه امام بود، امام را تنها نگذاشت و در راه امام قد بر افراشت و در راه امام جان مي داد.
قبل از انقلاب هيچ كسي بر حضور ميليوني بسيج اسلامي آگاه نبود. تنها امام بود كه بر بسيج عمومي اصرار مي ورزيد و از در گيري هاي نادرست پرهيز داشت و زمينه رشد و آگاهي بسيج عموم را گوشزد مي كرد.
اگر جوانان بسيجي آگاه نبودند لانه جاسوسي شيطان بزرگ تسخير نمي شد. اين غيور مردان و زنان عاشق خميني بودند كه ابهت و قدرت جهاني امريكا را در هم كوبيدند و شيرازه پوشالي اين جهانخوار استكبار را در عرصه بين المللي دريدند. هفته بسيج يادگار امام بزرگ در كشور است و بايد از عمر چندين ساله آن حفاظت و حراست كرد.
همه مي دانيم كه انقلاب اسلامي به دست بسيجيان فداكار پايه گذاري شد و بايد با تمام قوا از دستاورد آن پاسداري كرد. هفته بسيج نه يك خاطره ماندني براي تاريخ است، نه يك دفتر نوشته شده براي ثبت اسامي بسيجيان دلسوز است. نه . نه. يك مكتب عشق است. يك آرمان الهي است. يك ديوار مستحكم است كه انقلاب را از هجوم دشمنان محصور و محفوظ مي سازد.
بسيج يك درياي مواج خروشان انساني است . درياي عشق الهي است و مشابه آن را در دنياي مدرن امروز نخواهي شناخت و در باورهاي غلط امروزي جايي براي تفسير و توجيه آن نيست.
بسيج يك نور است، يك شعله فروزان در دل تاريكي شب. يك پرنده نجات. يك آرزوي بي نهايت است. بسيج در چشم ها نيست در دل نشسته و بر دل لانه كرده است.
رهبر فرزانه انقلاب، ولي امر مسلمين حضرت آيت الله خامنه اي، بسيج را شمع عاشقي مي خوانند و آن را مكتبي جهاني مي گويند.
هفته بسيج بر تمامي بسيجيان اين كشور مبارك باد و در شان نزول بسيج بايد گفت كه اين كلمه از كلمات طيبه بهشتي است و در اركان و ابعاد تمامي بخش هاي جمهور اسلامي تاثير گذار و موثر مي باشد.
در سازمان بسيج هيچ درجه و مقامي به غير از عشق و علاقه و ايمان درجات ديگري وجود ندارد و همه يكسان در سكان رهبري در راه خميني و رهبري فرزانه انقلاب نشسته اند و تا ظهور مهدي (ع) حافظ دين و اسلام و قرآن و رهبري مي باشند.

** جانعلي فتحي - رييس خبرگزاري استان سمنان