عذرخواهی فدراسیون فوتبال چین از عملكرد ضعیف تیم ملی این كشور در مقدماتی جام جهانی

تهران- ایرنا- مسئولان فوتبال چین از هواداران فوتبال این كشور به علت عملكرد ضعیف تیم ملی چین در رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2018 عذرخواهی كردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ‌تیم ملی چین در دیدار اخیر خود مقابل هنگ كنگ به تساوی بدون گل دست یافت و با این نتیجه امید چین برای صعود به مرحله بعدی به تارمویی بند است.
در جریان این دیدار، هواداران تیم هنگ كنگ سرود ملی چین را هو كردند.
تیم ملی چین در گروه خود در رده سوم ایستاده است. در حالی كه دو بازی دیگر باقی است، آنها برای راهیابی به مرحله مقدماتی جام جهانی به سختی تلاش می كنند.
فدراسیون فوتبال چین در تارنمای خود اعلام كرد: مسئولان،‌مربیان و بازیكنان نومیدی و رنج هواداران را درك می كنند و با فشار زیادی روبرو هستند.
این فدراسیون افزود: تیم هایی كه خیلی رقابتی نیستند، انتظار اینكه اصلاحات تاثیر فوری ایجاد كند، دشوار است.
فدراسیون چین افزود، این فدراسیون بعد از آنكه هواداران خواستار بركناری آلن پرین سرمربی فرانسوی تیم ملی چین شدند ، ارزیابی جامعی از عملكرد وی به عمل می آورد و بطور جدی مورد تحلیل قرار می گیرد.
این اظهارات نشانگر آن است كه سرمربیگری آلن پرین فرانسوی در معرض خطر است.
پرین در فوریه 2014 به سرمربیگری تیم چین انتخاب شد به امید اینكه بتواند این تیم را به جام جهانی هدایت كند.
چین پرجمعیت ترین كشور جهان و دومین اقتصاد بزرگ جهان است. مسئولان چین بدنبال میزبانی و حتی قهرمانی در جام جهانی هستند. اما تیم ملی این كشور در حال حاضر در رده 84 جدول فیفا و پایین تر از قبرس و آنتیگوا و باربودا ایستاده است.
با این حال عذرخواهی مسئولان فوتبال چین، با انتقاد هواداران فوتبال در شبكه های اجتماعی روبرو شده است.
یكی از این هواداران نوشت: تا زمانی كه صعود نكرده ایم، هیچ بخششی در كار نخواهد بود.
فوتبال چین با داشتن سابقه رشوه و تبانی مدتهاست كه از فساد رنج می برد. اما مقامات چینی در سالهای اخیر بدنبال پاكسازی فوتبال بوده اند.
یك گزارشگر ورزشی این ناكامی را بسیار بزرگ خواند و گفت: اولین كاری كه فدراسیون چین انجام داد شستن دستهای خود بود. عذرخواهی كافی نیست. فدراسیون باید اصلاح و از نو متولد شود.
ورزشی**1584