سفیر سوریه در لبنان: به وحدت جهانی علیه تروریسم خوشبین هستیم

بیروت – ایرنا – علی عبدالكریم علی سفیر سوریه درلبنان تاكید كرد: اكنون كه كشورها آثار جنایات تروریست ها را چشیده اند، به وحدت جهانی علیه تروریسم خوشبین هستیم.

به گزارش ایرنا، علی عبدالكریم علی روز دوشنبه بعداز دیدار با ژنرال میشل عون رییس فراكسیون تغییر واصلاح در مجلس لبنان به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد استقلال لبنان، گفت كه در این دیدار تحولات منطقه و جهان را بررسی كردیم.
وی با بیان این كه ژنرال عون بارها گفته است سوریه با شایستگی و مقاومت مردم و رهبران آن پیروز می شود و بخشی از جهان كه به ادامه تروریسم برای تضعیف سوریه دل بسته بود در مواضع خود تجدید نظر خواهد كرد، افزود: ژنرال عون از این كه دیدگاهش در خصوص سوریه درست از آب درآمده است، ابراز خرسندی كرد.
سفیر سوریه در لبنان با تاكید به این كه «اكنون سوریه تنها ضمانت برای جهان در رویارویی با تروریسم است»، خاطرنشان كرد: برخی از كشورهای جهان كه تروریسم را ایجاد و از آن حمایت همه جانبه مالی و تسلیحاتی كرد و آن را به منطقه و سوریه فرستاد، اكنون قانع شده كه تروریسم خطری برای جهان است و باید از بین برود.
علی عبدالكریم علی تصریح كرد: اكنون كه كشورها آثار جنایات تروریست ها را چشیده اند، به وحدت جهانی علیه تروریسم خوشبین هستیم.
خبرنگاری سئوال كرد: امروزاز درخواست جهانی برای شروع دوره انتقالی در سوریه و به معنای دیگر تشكیل دولتی جدید با اركان و ساختار جدید سخن گفته می شود، نظر شما چیست؟
سفیر سوریه در لبنان در پاسخ گفت: سوریه از ابتدای بحران با گفت وگوی سوری – سوری موافق بود و از كشورهایی كه به تروریست ها كمك و از آنها حمایت می كنند، خواسته است تا مانع سوری ها برای دستیابی به راه حل ها و توافق بر معادله ای كه كشورشان را نجات می دهد و زمینه بازسازی آن را فراهم می كند، نشوند.
وی اظهارداشت: گفت وگوی سوری – سوری تنها راه ایجاد قانون اساسی سوریه است و این قانون به نفع همه گروه هایی است كه خواستار خیر و رهایی سوریه از شر تروریسم است و زمینه پیروزی بر تروریسم را فراهم می كند.
علی عبدالكریم علی خاطرنشان كرد: شاید برخی همچنان مردد باشند اما همین گروه ها ناچار هستند با روسیه، ایران ، ملت ها در اروپا ، آمریكا و آفریقا همراه باشند زیرا همه هدف تروریسم هستند.
سفیر سوریه در لبنان تاكید كرد كه اوضاع كنونی سوریه خوب است و در آینده بسیار بهتر خواهد بود.
خاورم ** 1324