۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۳۶
کد خبر: 81850689
۰ نفر
اجرای طرح سپاس از 513 خانواده شاهد و ایثارگر ورامین

تهران – ایرنا – طرح سپاس از 513 خانواده شاهد و ایثارگر شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران و ورامین صبح روز دوشنبه با حضور در گلزار شهدای حسین رضا(ع) ضمن عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا ، با آرمان های شهیدان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق كرده و سپس در گروه های مختلف با حضور در منازل خانواده شاهد و ایثارگر ورامین، از ایثار و از خودگذشتگی آنان تقدیر كردند.
فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح سپاس در شهرستان ورامین برای نخستین بار در سطح كشور اجرا شده و طی آن از 513 خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان با حضور مسئولان تقدیر به عمل می آید.
وی افزود: در اجرای این طرح 171 اكیپ از كل استان تهران و شهرستان ورامین با حضور در منازل 150خانواده شهید و 363 خانواده جانباز از مقام شامخ شهیدان و ایثارگران و خانواده معظم آنان تجلیل به عمل خواهند آورد.
خوانساری رسیدگی به وضعیت خانواده معظم شهدا و ایثارگران را وظیفه مسئولان اعلام كرد و اظهاركرد: حضور در منزل شهیدان باید به عنوان وظیفه ذاتی مسئولان در طول سال اجرا شود تا از نزدیك با مشكلات آنان آشنا شده و ضمن رفع آنها، از حضور معنوی خانواده معظم شهدا در خدمت رسانی بیشتر به مردم بهره ببرند.
خوانساری گفت: اكیپ های حاضر در این مراسم معنوی، روز دوم آذرماه پس از حضور در گلزار شهدای حسین رضا (ع) ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدا طبق برنامه ریزی صورت گرفته در منزل شهیدان و ایثارگران در مناطق مختلف شهرستان حضور یافته و از نزدیك با این عزیزان دیدار خواهند داشت .
نادر نصیری مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران نیز در این مراسم گفت: چهار درصد از ایثارگران كشور در شهرستان های این استان هستند.
وی افزود: خدماتی كه خانواده معظم شهدا و ایثارگران برای نظام انجام داده اند قابلیت تقدیر ریالی را ندارد و هیچ احدی نمی تواند ادعا كند كه می تواند رقمی را برای ایثار آنان در نظر گرفته و اظهار دارد كه توانسته گوشه ای از تلاش های آنان را جبران كند.
نصیری اظهار كرد: مقام معظم رهبری بارها به امر سپاسگزاری از خانواده معظم شهدا تأكید داشته اند و با وجود تمامی مشغله ها ، ایشان همواره دیدار با خانواده معظم شهدا را در برنامه های خود قرار داده اند.
وی گفت: اداره كل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران به منظور تحقق منویات مقام رهبری، شیوه ای جدید در سركشی از خانواده معظم شهدا را در دستور كار قرار داده كه طی آن كلیه نیروهای ستادی بنیاد شهید استان تهران، رؤسای 15 اداره بنیاد شهید شهرستان های استان و مسئولان شهرستان ورامین طی یك روز با 513 خانواده شهید و ایثارگراین شهرستان دیدار و از آنان تقدیر كردند.
نصیری افزود: قدردانی از شهد و ایثارگران فریضه ای عینی و همیشگی است و این امر یقینا در طول سال استمرار داشته و تعطیل نخواهد شد.
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران افزود: در جریان اجرای طرح سپاس شهرستان ورامین، 171 تیم از نیروهای ستادی بنیاد شهید ، روسای ادارات بنیاد شهید استان تهران و مسئولان شهرستان ورامین پیش بینی شد كه هر یك از این تیم ها از سه خانواده شهید و ایثارگر ورامین دیدار به عمل آوردند.
وی با اشاره به آمار ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: هم اكنون از جمعیت 5 میلیون نفری شهرستان های استان تهران، 32 هزار پرونده ایثارگری در 15 شهرستان استان وجود دارد كه این تعداد پرونده چهار درصد ایثارگران كشور را شامل می شود.
نصیری افزود: هم اكنون 11 هزار نفر از ایثارگران استان تهران به صورت ماهیانه از بنیاد شهید حقوقی معادل 16 میلیارد تومان دریافت می كنند.
وی گفت : از32 هزار پرونده موجود در بنیاد شهید ، 9 هزار نفر شهید ، یك هزار و 400 نفر آزاده و مابقی جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی می باشند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ورامین نیز در این مراسم گفت: دشت ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس یك هزار و 400 شهید تقدیم اسلام كرده كه با جدا شدن شهرستان های پاكدشت ، قرچك و پیشوا از این شهرستان ، تعداد شهدای ورامین 705 شهید می باشد.
امیر پورجوادی افزود : شهرستان ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس یك هزار و 700 جانباز و 104 آزاده تقدیم اسلام كرده است .
وی اظهار كرد: پس از حمله گروه های تروریستی تكفیری به سوریه ، شهرستان ورامین 7 شهید مدافع حرم عمه سادات را تقدیم اسلام كرده است.
وی گفت : شهرستان ورامین 8 درصد از ایثارگران استان تهران را به خود اختصاص داده است.
شهرستان ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس یك هزار و 400 شهید تقدیم اسلام كرده است.
تهرام/7254//1348