امام جمعه آذرشهر: همه آيات قرآن كريم نور و حكمت است

تبريز-ايرنا - امام جمعه آذرشهر با بيان اينكه قرآن كريم كلام پروردگار منان است، گفت: همه آيات اين كتاب مقدس آسماني نور و حكمت الهي مي باشد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمود نور پور روز دوشنبه در جلسه قرآني مديران ادارات آذرشهر افزود: همه آيات قرآن چنان محكم و متقن است كه كسي نمي تواند آن را تحريف و يا كم و زياد كند.
وي خاطر نشان كرد: قرآن براي زندگي سعادتمند انسان ها كتاب هدايت و رستگاري است و علوم اين كتاب آسماني در تمام زمينه ها بي نهايت و همه مطالب آن برمبناي واقعيت هاي عالم هستي است.
امام جمعه آذرشهر يادآوري كرد: جامعه ي كه در آن پيام هاي الهي و نوراني قرآن عظيم الشان و شيوه هاي زندگي ائمه معصومين (ع) پياده شود همه مسائل و مشكلات آن حل و فصل و آرامش روحي و اجتماعي درآن جامعه حاكم مي شود.
حجت الاسلام نورپور با بيان اينكه يكي از پيام هاي معنوي و حيات بخش قرآن كريم اقامه نماز و بر پا داشتن اين فريضه واجب است اظهاركرد: نماز ستون محكم و مقاوم دين مبين اسلام است و اگر ستون خيمه قايم و مقاوم باشد آن خيمه هم انسان را از زشتي ها و پليدي ها و باد و باران و سرما حفظ خواهد كرد.
وي افزود: نماز سر آمد همه عبادات پروردگار متعال است و اهداف عالي بعثت انبياء و اوليا الهي هم دراين راستا است و امام حسين (ع) و ياران باوفاي آن حضرت نيز براي اقامه نماز و اجراي آيين دين نبوي و ولايت علوي به شهادت رسيدند.
دراين جلسه كه فرماندار آذرشهر و تعداد زيادي از مسولان محلي نيز حضور داشتند، امام جمعه اين شهر با تبريك هفته بسيج گفت: فرهنگ بسيجي يك آرمان بلند ارزشي مي باشد و اين فرهنگ متعالي از آثار ماندگار امام خميني (ره) است.
نور پور تصريح كرد: نقش بسيج در انقلاب اسلامي بسيار روشن و آشكار است و مردم بسيجي كشورمان با روحيه معنوي اين نيروي عظيم توانست هشت سال در برابر دشمنان تا چنگ و دندان مسلح ايستادگي كرده و از آب و خاك و ارزش هاي اسلامي و انساني خودشان دفاع كنند.
امام جمعه آذرشهر اظهار كرد: در هفته بزرگداشت بسيج بايد ايثار و فداكاري اين عزيزان و دستاوردهاي ارزشمند آنان در سال هاي دفاع به نسل هاي بعدي انقلاب بيشتر تبيين و بازگو شود تا آنان بدانند كه استقلال و اقتدار و عظمت اين انقلاب درجهان پر تلاطم ثمرماندگار خون پاك آن انسان هاي الهي است.
شهرستان آذرشهر با 120 هزار نفر جمعيت در55 كيلومتري تبريز واقع شده است.
7226/ 1495