آتش سوزی درگهان قشم با كمك مردم و نیروهای آتش نشانی مهار شد

قشم- ایرنا- پس از حدود 70 دقیقه تلاش ماموران آتش نشانی قشم، درگهان، نیروی انتظامی و مردم، آتش سوزی پشت بازار قدیم شهر درگهان قشم مهار شد.

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم روز دوشنبه در حاشیه این آتش سوزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این حادثه اجناس 17 باب مغازه طعمه حریق شد و هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت ها برآورد نشده است.
هرمز امیری افزود: مردم و صاحبان واحدهای تجاری درگهان برای اطفای حریق همكاری خوبی با مسئولان آتش نشانی داشتند و با توجه به آتش سوزی سال گذشته بازار صدف این شهر، آمادگی برای اطفای حریق افزایش یافته بود.
وی با بیان اینكه بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی، كپسول های آتش نشانی واحدهای تجاری درگهان برای اطفاء حریق جمع آوری و از آنها استفاده شد، گفت: ناوگان اطفای حریق سازمان منطقه آزاد قشم، شهرداری، فرودگاه، كارخانه سیمان و مپنا نیز وارد عمل شدند و آتش را به سرعت مهار كردند.
امیری اضافه كرد: این آتش سوزی از ساعت 12 ظهر امروز آغاز شد و پس از حدود یك ساعت، عملیات اطفای حریق به پایان رسید و با توجه به احتمال شعله ور شدن دوباره واحدها، عملیات كنترل و آب پاشی همچنان ادامه دارد.
مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینكه این آتش سوزی تلفات جانی به همراه نداشت، گفت: علت بروز این حادثه اتصال سیم های برق اعلام شده است.
در حادثه آتش سوزی امروز درگهان، یك واحد مسكونی نیز دچار خساراتی شد.
به گزارش ایرنا، آبان سال گذشته شهر درگهان شاهد یك آتش سوزی بود كه در آن 190 واحد صنفی بازار صدف این شهر در آتش سوخت و افزون بر 800 میلیارد ریال خسارت به واحدهای تجاری وارد شد.
معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم اوایل مهر امسال از اختصاص هشت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز دستگاه های آتش نشانی خبر داده بود.
7275/2090/1772