معاون مركز خدمات حوزه علمیه كشور :بسیج نباید درگیر جریان خاصی شود

خرم آباد - ایرنا - معاون مركز خدمات حوزه علمیه كشور گفت: بسیج باید در همه جریانات باشد اما نباید درگیر جریان خاصی شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد علی عدالت روز دوشنبه در مراسم روز بسیج دانشجو و طلبه در محل سالن همایش دانشگاه فرهنگیان لرستان افزود: اصل فرمان تاسیس بسیج از سوی خداوند متعال صادر شده و هر پیامبری كه موفق شد نیروهای مردمی را بسیج كند آن پیامبر در اجرای حكومت خود موفق بود.
وی با بیان اینكه تمام نیروهایی كه توانستند غزوات و جنگ های دوران پیامبر (ص) را هدایت كنند از نیروهای بسیجی بودند ادامه داد: در آن زمان نیروهای لشگری و ارتشی وجود نداشت بلكه همه نیروها بسیجی بودند لذا خمیرمایه لشگر رسول اكرم (ص) بسیج بود.
وی همچنین با اشاره به اینكه امام عصر (عج) نیز نیروهایی از بسیج ترتیب خواهد داد گفت: امام زمان (عج) ظهور نمی كند مگر اینكه این حلقه بسیجیان شكل گیرد لذا حكومت ایشان نیز با بسیج صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام عدالت تصریح كرد: اولین فرمانده بسیجی روی زمین كه حكمش را خداوند صادر كرد طالوت بود كه به عنوان فرمانده بسیج سپاه پیامبر شناخته شد و بنا به فرمایش قرآن علت انتخاب طالوت برای این فرماندهی برخورداری از علم و قوت جسمانی وی بود.
وی علم و ایمان را دو بال مورد نیاز برای انسان از نظر قرآن دانست و افزود: مقام معظم رهبری به بسیجیان و دانشجویان سفارش می كند در رابطه با علم عقب نمانید كه این امر همراه با تهذیب باید پیش آید.
معاون مركز خدمات حوزه علمیه كشور بر ضرورت آگاهی بسیج بر همه جناح ها تاكید كرد و گفت: بسیجی نباید وارد هیچ جناحی شود.
وی به وحدت حوزه و دانشگاه و علت قرارگیری بسیج و دانشگاه در كنار هم اشاره كرد و بیان داشت: مبتكر وحدت حوزه و دانشگاه امام صادق (ع) بود و این موضوع برای اولین بار توسط ایشان مطرح شد.
7269/6060