بازداشت 5 فرد مظنون دیگر طی عملیات‌ نیروهای امنیتی در بروكسل

تهران- ایرنا- دادستان فدرال بلژیك اعلام كرد كه نیروهای امنیتی این كشور امروز دوشنبه در بروكسل و چند منطقه دیگر، پنج نفر را در ارتباط با حمله تروریستی پاریس بازداشت كردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر دادستانی فدرال بلژیك افزود: نیروهای امنیتی چندین حمله در بروكسل و چند منطقه انجام دادند كه طی این حملات پنج تن دیگر بازداشت شدند.
عصر روز گذشته نیز 16 فرد دیگر در حملات نیروهای امنیتی در بروكسل و منطقه شارلروی در ارتباط با حملات تروریستی پاریس بازداشت شده بودند.
دادستانی بلژیك اعلام كرد، تحقیقات در مورد مظنونان مرتبط با حملات تروریستی پاریس در كشور بلژیك ادامه دارد و عملیات نیروهای امنیتی همچنان ادامه خواهد داشت.
به دنبال حملات پاریس، تدابیر شدید امنیتی در مناطق مختلف بلژیك نیز اتخاذ شده است.بروكسل پایتخت بلژیك سومین روز وضعیت فوق العاده خود را می گذراند.
جستجو برای یافتن یكی از مظنونان عملیات جمعه 22 آبان ماه پاریس كه به بلژیك متواری شده است، همچنان ادامه دارد و مسئولان بلژیكی از وقوع حمله ای نظیر حملات تروریستی پاریس در بروكسل واهمه دارند.
ناتو و اتحادیه اروپا كه در بروكسل مستقر هستند، تدابیر امنیتی شدیدتری را به كار گرفته و به تعداد زیادی از پرسنل خود دستور داده اند از خانه، كارهایشان را انجام دهند.
اروپام**9234**1485**1572