وزیر آموزش و پرورش ایران برای شركت در اجلاس آیسسكو به جمهوری آذربایجان سفر می كند

باكو - ایرنا- «علی اصغر فانی» وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه برای شركت در دوازدهمین اجلاس كنفرانس عمومی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی كشورهای اسلامی (آیسسكو) به جمهوری آذربایجان سفر می كند.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین اجلاس 2 روزه كنفرانس عمومی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی كشورهای اسلامی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در باكو برگزار می شود.
همچنین سی و ششمین شورای اجرایی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی كشورهای اسلامی امروز (دوشنبه) در باكو آغاز به كار كرد.
هیات كاری جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی «خلیل الله بابالو» قائم مقام وزیر و رییس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش كشورمان در سی و ششمین شورای اجرایی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی كشورهای اسلامی حضور دارد.
با توجه به سفرهای متقابل مقام های ایران و جمهوری آذربایجان در هفته اول آذر ماه، سفارت كشورمان در باكو در گزارشی هفته جاری را هفته پرترددی میان باكو و تهران عنوان كرد.
در این گزارش همچنین سفر «ناطق علی اف» وزیر انرژی جمهوری آذربایجان برای شركت در سومین اجلاس سران گازی مجمع كشورهای صادركننده گاز در تهران مورد اشاره قرار گرفت.
جمهوری آذربایجان در اولین روز برگزاری این مجمع به عنوان عضو ناظر مجمع كشورهای صادركننده گاز پذیرفته شد.
«ناطق عباس اف» معاون وزیر انرژی این كشور نیز برای شركت در اجلاس كارشناسان مجمع یادشده به تهران آمده است.
همچنین «اسماعیل نجار» قائم مقام وزیر كشور و رییس سازمان مدیریت بحران فردا (سه شنبه) برای نظارت بر مانور چگونگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در دریای خزر به باكو سفر می كند.
سفر وی در پی دعوت رسمی «كمال الدین حیدراف» وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان انجام می شود.
در همین حال، جمعی از خبرنگاران شهرستان مرزی بندر آستارا پس از سفر استاندار گیلان به باكو، در قالب یك هیات رسانه ای از گیلان وارد جمهوری آذربایجان شدند و برنامه های خود را با دیدار از اماكن مذهبی، تاریخی، اقتصادی و گردشگری شهر باكو آغاز كردند.
خاورم ** 337 **9109**1010