نماينده ايلام: مهران نزديك ترين گذرگاه و مرز زميني به عتبات عاليات است

ايلام - ايرنا - نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي گفت: مرز بين المللي مهران، نزديك ترين و اصلي ترين گذرگاه و مرز زميني به عتبات عاليات است.

به گزارش ايرنا، عمران علي محمدي افزود: مرز مهران براي زائران بيشتر استان هاي كشوركه مي خواهند در آيين هاي اربعين حسيني شركت كنند، نزديكترين مسير است.
وي با بيان اينكه، ايلام و مهران در سال گذشته با وجود زيرساخت هاي ضعيف پذيراي دو ميليون زائر اربعين حسيني بود، گفت: امكانات امسال نسبت به سال گذشته در مرز مهران دو برابرشده است اما تلاش مي شود اين امكانات افزايش يابد و سازمان حج و زيارت و وزارتخانه هاي مربوطه هم بايد تمام تلاش خود را در اين زمينه انجام دهند.
نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به انتخاب طبيعي كشور كه مهران را به عنوان ورودي عتبات عاليات انتخاب كرده است بايد زيرساخت هاي استان ايلام در زمينه حمل و نقل و مرز مهران توسعه داده شود.
نايب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: مهران نزديكترين گذرگاه و مرز زميني براي سفر به عتبات عاليات است اما عده اي تلاش مي كنند با تغيير مسير زوار به مرزهاي ديگر، مسير زوار عتبات عاليات را 500 كيلومتر دورتر كنند.
علي محمدي با اشاره به مهمان نوازي و آمادگي مردم استان در استقبال از زوار اربعين حسيني گفت: مردم استان ايلام بويژه مردم مهران در استقبال از زوار اربعين حسيني سنگ تمام گذاشتند و آماده پذيرايي از زوار اربعين حسيني هستند.
نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي از وزارت امور خارجه و سازمان حج و زيارت خواست: با پيگيري لازم مشكلات زوار در آن سوي مرز و گيت هاي ورودي كشور عراق را پيگيري كنند.
استان ايلام و پايانه مرزي مهران در 95 كيلومتري جنوب باختري شهر ايلام محرم و اربعين سال گذشته به كانون اصلي و مهم تردد زائر سوگوار حسيني تبديل شد.
بيش از يك ميليون و 500 هزار زائر عزادار حسيني اربعين سال براي شركت در آيين هاي سوگواري و زيارت عتبات عاليات از راه مرز بين المللي مهران به كشور عراق سفر كردند كه پيش بيني مي شود، اين رقم امسال افزايش يابد.
6032/6034