خدمت به مردم از مولفه های قدرت نظام جمهوری اسلامی است

گنبدكاووس - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: خدمت به مردم از مولفه های مهم قدرت نظام جمهوری اسلامی و آرمانی مقدس است كه همه مسئولان باید دراین جهت گام بردارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ حسین كریمی اول عصر دوشنبه درمراسم یادواره 20 شهید بسیج جامعه پزشكی شرق استان گلستان كه درمركز بهداشت گنبدكاووس برگزار شد، اظهار داشت: بسیج و سپاه نیز به عنوان یك نهاد مردمی در كنار دولت به عنوان عضوی از نظام اسلامی درجهت خدمت به مردم تلاش می كنند.
وی با تجلیل از اجرای طرح نظام سلامت از سوی دولت تدبیر و امید، گفت: در بحث خدمت به مردم، بسیج و سپاه عضو هیچ جریان سیاسی نیستند و در كنار دولت ها خدمت به مردم را كه به تعبیر امام حسین (ع) بالاترین عبادت است، در دستور كار خود قرار داده اند.
سرهنگ كریمی اول، اضافه كرد: بسیج و سپاه با امكانات و تجهیزاتی كه درحوزه بهداشت و درمان دراختیار دارند، تیم های پزشكی به مناطق محروم شهرها و روستاها اعزام می كند.
وی، ارتقای كلینیك پزشكی شهید مدنی گنبدكاووس به بیمارستان را از برنامه های در دست اقدام سپاه گلستان اعلام كرد و گفت: موافقت با این اقدام از فرماندهی كل سپاه پاسداران اخذ و اعتبارات مورد نیاز آن تامین شده است.
جانشین فرمانده سپاه نینوای گلستان، به فلسفه برگزاری مراسم یادواره شهدا اشاره كرد و افزود: هدف اصلی این مراسم ، الگوگیری آحاد مختلف مردم بویژه نسل جوان از راه و منش شهیدان و عمل كردن به آن در زندگی فردی و اجتماعی است.
سرهنگ كریمی اول، استكبار ستیزی و پیروی از ولایت و رهبری را دو ویژگی شاخص شهیدان برشمرد و گفت: راه و روش این عزیزان كه انسان های وارسته از تعلقات دنیایی بودند، باید به لایه های مختلف جامعه منتقل شود.
وی بابیان اینكه امروز قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهیدان است، اضافه كرد: در اوائل پیروزی انقلاب، برخی ها گمان می كردند، انقلاب ما ظرف چند ماه سرنگون می شود اما بحمدالله درسایه رهبری امام راحل و جانشین خلف ایشان، حضور آگاهانه ملت در صحنه و خون شهیدانی كه پرورش یافته مكتب عاشورا بودند، انقلاب با عزت و سربلندی دهه چهارم عمر خویش را سپری می كند.
سرهنگ كریمی همچنین بااشاره به سخنان چندی پیش مقام معظم رهبری درخصوص مراقبت از نفوذ آمریكا در كشور، تصریح كرد: آنگونه كه رهبری فرمودند، آمریكا ابلیس است و نباید به او اجازه نفوذ به كشور داده شود.
وی خاطرنشان كرد: مجموعه نیروهای مسلح و ملت آگاه ایران هرگز اجازه نفوذ و حضور آمریكا به كشور را نخواهد داد و ساده اندیشی و خیالی باطل است كه برخی ها گمان می كنند این ابلیس می تواند جایی در كشور داشته باشد.
جانشین فرمانده سپاه نینوای گلستان از جامعه پزشكی این استان نیز خواست، تداوم دهنده راه و اندیشه همكاران شهید خود باشند و درجهت خدمت بیشتر به مردم بویژه درمناطق محروم تلاش نمایند.
سرهنگ كریمی، خدمت و سركشی به خانواده معظم شاهد را از دیگر خواسته های خود از جامعه پزشكان دانست و گفت: خانواده این عزیزان والامقام، گل سر سبد و مایه افتخاز نظام جمهوری اسلامی اند و خدمت به آنان و ایجاد اشتغال برای فرزندانشان كمترین خدمت نظام به خانواده شهداء است.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان گنبدكاووس نیز در این مراسم كه با مداحی و قرائت دل نوشته یكی از فرزندان شهید همراه بود، با تبریك هفته بسیج ( 29 آبان تا 5 آذر)، یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی بویژه 20 شهید جامعه پزشكی شرق گلستان را گرامی داشت.
دكتر رضا صابری با اشاره به برخی كمبودها و مشكلات حوزه بهداشت و درمان درشرق استان گلستان، از تلاش های دولت دراجرای طرح نظام سلامت قدردانی كرد و گفت: با این حال توجه ویژه مسئولان به رفع عقب ماندگی های حوزه بهداشت و درمان این منطقه ضروری است.
وی بدون اشاره به جزییات، از راه اندازی بیمارستان صحرایی در روستای مرزی كرند و نیز جذب دانشجوی رشته بهداشت و دهان هر دو از دیماه امسال در گنبدكاووس خبر داد.
نیمی از جمعیت یك میلیون و 850 هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع در شرق این استان سكونت دارند.
/3039/1860