اينفوكوس: كشورهاي حامي تروريسم ضدسوري در كانون هشدار پوتين قرار دارند

مسكو - ايرنا - پايگاه اينفوكوس روسيه نوشت: مسكو پس از واقعه سقوط تروريستي هواپيماي مسافري روسي در مصر با 224 قرباني، مي تواند براساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد در كشورهايي كه اين تروريست ها را پناه بدهند، قانون خود را براي مجازات اعمال كند.

به گزارش ايرنا، اين تارنما در گزارش خود كه بازتاب گسترده اي در رسانه هاي روسي داشته، افزوده است: «ولاديمير پوتين» رئيس جمهوري روسيه با چهره اي مصمم و تا حدي خشمگين در ديدار اخير خود با مقام هاي بلندپايه نظامي اين كشور ضمن هشدار به رويكرد تركيه و قطر در مساله سوريه، نسبت به پيامدهاي رويكردهاي حاميان تروريسم هشدار داد.
اينفوكوس افزوده است: پوتين فقط سال 1999 كه وعده نابودي تروريست ها (در چچن) را داده بود، چنين قيافه خشمگيني داشت كه پرونده آنان را با نابودي گروه هاي تروريستي بست و اكنون بار ديگر پرتاب موشك هاي بالدار و بمباران هاي گسترده با بمب افكن هاي دوربرد راهبردي نيز هشدار روسيه به كشورهاي حامي تروريست ها است.
پوتين در جريان نشست نظامي با تكرار هشدارها و تهديدهاي خود عليه حاميان تروريسم گفته است: روسيه در مبارزه با تروريسم بر اساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد بر حق دفاع از كشور خود تاكيد دارد و اقدام مي كند.
همزمان «سرگئي لاوروف» وزير امور خارجه روسيه هم گفته است مفاد بند 51 منشور سازمان ملل متحد با استفاده از هر روش ممكن نظامي، ديپلماتيك و مالي قابل تحقق است.
اينفوكوس در پايان نوشت: روسيه پس از حادثه تروريستي هواپيماي ايرباس 321 خود بر فراز شبه جزيره سينا در مصر، مي تواند از بند 51منشور سازمان ملل متحد تفسير گسترده داشته باشد و تروريست ها را تحت پيگرد قرار دهد و در هر جاي ممكن به هلاكت برساند.
آمريكا، انگليس، فرانسه، آلمان، تركيه، قطر و عربستان با همكاري رژيم صهيونيستي از پنج سال پيش با هدف سرنگوني حكومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروريست هاي افراطي را از سراسر جهان به سوريه و همچنين سازماندهي و تقويت گروه هاي تروريستي از جمله جبهه النصره و داعش آغاز كردند. براساس تازه ترين گزارش سازمان امنيت فدرال روسيه 30 هزار تروريست از 100 كشور در صفوف تروريست ها در عراق و سوريه مي جنگند.
نيروي هوا فضاي روسيه در جريان 56 روز عمليات ضد تروريستي با همكاري ارتش سوريه تاكنون نزديك به شش هزار مقر و پايگاه تروريست ها به ويژه داعش را در اين كشور نابود كرده است.
اروپام**391**1516 **1561**1572