بازتاب اولین جشنواره فوتبال دختران ایران در تارنمای كنفدراسیون آسیا

تهران- ایرنا-تارنمای خبری كنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: فدراسیون فوتبال ایران اخیرا اولین جشنواره استعدادیابی فوتبال دختران را با حضور 322 دختر از 23 تیم در استان البرز برگزار كرد.

به گزارش تارنمای رسمی ای اف سی، بازیكنان فوتبال زیر 12 سال علاوه بر برنامه های فوتبال و استعدادیابی، در دوره های آموزشی و تفریحی مختلفی شامل كلاس های ضد دوپینگ شركت كردند.
دوره های آمادگی نیز برای استعدادیاب ها و مربیان فوتبال دختران در سطح فوتبال پایه برگزار شد. تیم ملی فوتسال زنان ایران كه قهرمان اولین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا شد، نیز در این جشنواره شركت داشت.
علی كفاشیان رییس فدراسیون ایران با ابراز رضایت از حضور 322 دختر در این اردو ، گفت از حضور مربیان و استعدادیاب ها برای بهبود فوتبال و فوتسال پایه دختران خوشحالم.
علی رضا اسدی دبیركل فدراسیون فوتبال نیز گفت با برنامه ریزی مناسب باید به بهبود فوتبال دختران كمك كنیم تا بازیكنان بااستعداد شناخته شوند و به پرورش فوتبال پایه كمك شود.
وی گفت: با توجه به اینكه نیمی از جمعیت كشور را زنان تشكیل می دهند، باید رویكردمان را به منظور بهبود ورزش و فوتبال زنان تغییر دهیم.
جشنواره استعدادیابی دختران زیر ۱۲ سال كشور با حضور ۳۲۰ فوتبال آموز از ۲۳ استان كشور در منطقه كردان كرج برگزار شد.
ورزشی**1584