استقبال زائران اربعين حسيني از مسير دريايي بندرخرمشهر- بصره

خرمشهر- ايرنا-مدير كل اداره بندر و دريانوردي خرمشهر گفت:با فرا رسيدن ايام اربعين حسيني، زائران عتبات عاليات براي تردد به كشور عراق از مسير دريايي بندرخرمشهر به مقصد بندر بصره استقبال كردند.

عادل دريس روز دوشنبه به ايرنا گفت:در ايام اربعين امسال، اعزام زائران اربعين حسيني از طريق مسير دريايي خرمشهر به بصره انجام شده و سه فروند شناور با ظرفيت 540 زائر نيز براي انتقال زائران فعاليت مي كند.
مدير كل بندر و دريانوردي خرمشهر، مسافت بندرخرمشهر تا بندربصره را 12 مايل دريايي خواند و گفت:اين مسير دريايي تقريبا يك ساعت به طول مي انجامد.
دريس گفت: اعزام زائران از طريق مسير دريايي بندرخرمشهر به مقصد بصره از روز يكشنبه هفته جاري آغاز شده است و سفرهاي دريايي به مقصد بصره تا چهارم آذرماه روزانه دوبار انجام شده و از پنجم آذرماه تا روز اربعين نيز به سه سفر در روز افزايش مي يابد.
مديركل بندر و دريانوردي خرمشهر تصريح كرد:همچنين درصورت استقبال زائران امكان افزايش سفرها وجود دارد.
دريس اضافه كرد:سال گذشته سه هزار و 435 نفر از طريق مسير دريايي بندرخرمشهر به مقصد بصره سفر كردند و امسال نيز پيش بيني مي شود استقبال بيشتري از اين مسير دريايي صورت گيرد .
پايانه بين المللي خليج فارس با برخورداري از دو پست اسكله و ظرفيت خدمات رساني به يك هزار و 200 زائر در روز، به عنوان يكي از بزرگترين و مجهزترين پايانه هاي مسافري دريايي منطقه شناخته مي شود.
7100/6125