10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه واحدها و محصولات گلخانه ای استان تهران اختصاص یافت

تهران - ایرنا - رییس سازمان جهاد كشاورزی استان تهران از اختصاص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تبدیل گلخانه های سنتی به صنعتی با هدف افزایش میزان تولید محصولات گلخانه ای در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اشرف منصوری روز دوشنبه در حاشیه برگزاری جلسه احداث و توسعه كشت های گلخانه ای استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار در راستای اجرای نهضت بزرگ ایجاد واحدهای گلخانه ای در سطح اراضی كشاورزی استان تهران اختصاص داده شده است.
وی اظهار كرد: وزارت جهاد كشاورزی20 هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانكی برای توسعه كشت های گلخانه ای و تبدیل گلخانه های سنتی به صنعتی كشور اختصاص داده كه سهم استان تهران از این تسهیلات حدود 50 درصد است.

* 800 هكتار از گلخانه های سنتی استان تهران به صنعتی تبدیل می شود
رییس سازمان جهادكشاورزی استان تهران با بیان اینكه این تسهیلات از طریق منابع داخلی بانك كشاورزی تامین و با سود 18 درصدی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تصریح كرد: با استفاده از این تسهیلات بانكی تلاش خواهیم كرد تمامی 800 هكتار گلخانه های سنتی استان تهران به صنعتی تبدیل شوند.
وی ادامه داد: متقاضیان برای استفاده از این تسهیلات و تكمیل پرونده اخذ مجوز به ادارات جهاد كشاورزی در سطح شهرستانهای استان تهران مراجعه كنند.
رییس سازمان جهاد كشاورزی استان تهران تاكید كرد: به تمامی مدیران جهاد كشاورزی شهرستان های تابعه استان تهران ابلاغ شده تا مراحل اداری تشكیل پرونده اخذ مجوز ایجاد گلخانه را در سریع ترین زمان ممكن انجام دهند.

* كشت دو هزار هكتاری محصولات گلخانه ای
وی با بیان اینكه در حال حاضر بیش از دو هزار و 600 هكتار از اراضی كشاورزی استان تهران زیر كشت محصولات گلخانه ای قرار دارد افزود: میزان تولید محصول در واحدهای گلخانه ای 12برابركشت های آزاد است.
به گفته وی، در حال حاضر پرونده بیش از چهار هزار میلیارد ریال تقاضای استفاده از این تسهیلات به بانك كشاورزی استان تهران ارائه شده است.
تهرام/7243// 1625