گفت و گوی ادیان در ایران نتیجه همزیستی مسالمت آمیز است

تهران - ایرنا - رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان در سی و هفت سال گذشته در ایران گفت: توجه ویژه به این همزیستی مسالمت آمیز باعث شد تا مركز گفت و گو ادیان تاسیس شود.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، ابوذر ابراهیمی تركمان روز دوشنبه در مراسم رونمایی از كتاب ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: هم اینك گفت و گوی ادیان مورد توجه جمهوری اسلامی ایران است و در بسیاری از نقاط دنیا و در سفرهای مسئولین فرهنگی نظام گفت و گوهایی میان پیروان ادیان برقرار می شود.
وی افزود: در سال های اخیر در بسیاری از نقاط دنیا تصویر به جای متن ارائه می شود و در همین راستا كتاب ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان با ارائه تصاویری زیبا زندگی پیروان ادیان ابراهیمی را ارائه می كند.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین گفت: این كتاب در سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به نیویورك ارائه و به پیروان ادیان اهدا شد.

** گزارشی از حیات فرهنگ پیروان ادیان در ایران
قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این كتاب را حاصل سال ها مطالعه و تحقیق با استفاده از منابع دست اول دانست و گفت: كتاب ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان گزارشی گویا از حیات فرهنگی پیروان ادیان ابراهیمی در ایران است.
وی این كتاب را كاری مشترك از مركز گفت و گوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و متفكران و رهبران ادیان ابراهیمی در ایران دانست.
در این مراسم آیت الله محمد علی تسخیری مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، حجت الاسلام احمد مبلغی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی، آیت الله محمد حسن اختری رییس مجمع عالی اهل بیت و حجت الاسلام عبدالحسین خسرو پناه رییس موسسه پژوهشی حكمت و فلسفه حضور دارند.
قرار است برخی از رهبران كلیمی، زرتشتی، آشوری و ارمنی در این مراسم سخنرانی كنند.
فراهنگ ** 1003 ** 9314 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ