روزنامه كيهان به نقل از خلبانان آمريكايي: اوباما اجازه نمي‌دهد به داعش حمله كنيم

تهران – ايرنا- روزنامه كيهان در بيست و يك هزارو دويست و پانزدهمين شماره خود اظهارنظر خلبانان آمريكايي با تيتر اوباما اجازه نمي‌دهد به داعش حمله كنيم، را به عنوان خبر نخست خود برگزيده است.

به گزارش ايرنا، در بخشي از اين خبر آمده است:
شماري از اعضاي ارشد كنگره آمريكا به نقل از خلبانان اين كشور اعلام كردند كه «باراك اوباما» جلوي 75 درصد حملات هوايي عليه «داعش» را گرفته است.
تاكنون منابع رسمي و رسانه‌اي عراقي و سوري‌ بارها در مورد حمايت‌هاي پشت پرده آمريكا از «داعش» خبرهاي مستند زيادي را گزارش كرده‌اند. حتي سياستمداران اين دو كشور نيز گزارش‌هاي فوق را تاييد كرده‌اند. به همين خاطر، خبرهاي اين چنيني براي رسانه‌ها و مردم خاورميانه كاملا آشناست.
اما، وقتي اين خبر از درون ساختارهاي سياسي حاكم بر آمريكا گزارش مي‌شود، ديگر براي ديرباوران هم شكي باقي نمي‌ماند كه ايالات متحده پشت پديده شوم داعش قرار دارد. سال گذشته «جو بايدن» معاون رئيس جمهور آمريكا و «هيلاري كلينتون» وزير خارجه سابق وي اعلام كرده بودند كه داعش مخلوق واشنگتن و متحدان منطقه‌اي آنها است.
ديروز نيز «ادويس» عضو حزب جمهوريخواه و رئيس كميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريكا در كنگره اظهار داشت، خلبانان نيروي هوايي ارتش آمريكا كه به تازگي از جنگ با داعش بازگشته‌اند، به او و ديگر نمايندگان كنگره گفته‌اند كه دستور دولت «باراك اوباما» از 75 درصد حملات به مواضع داعش در عراق جلوگيري شده است. به گفته خلبانان، بهانه اوباما در جلوگيري از حمله به داعش، مرگ غيرنظاميان و خسارت‌هاي جانبي بوده است!‌

اين روزنامه ديدار رييس جمهور تركمنستان با رهبر انقلاب را به عنوان عكس صفحه نخست خود انتخاب كرده است.
در خبر مربوط به اين عكس سخنان رهبر انقلاب در ديدار رئيس جمهورتركمنستان با تيتر راه مقابله با تكفيري‌ها مجال دادن به فعاليت‌هاي صحيح اسلامي است، به عنوان عكس يك انتخاب شده است.
در بخشي از اين خبر آمده است:
رهبر معظم انقلاب در ديدار رئيس جمهور تركمنستان تاكيد كردند: راه مقابله با جريانهاي تروريستي و خنثي كردن نفوذ آنها، مجال دادن به مردم در فعاليتهاي صحيح اسلامي و تقويت حركتهاي فكريِ اسلاميِ معتدل و عقلاني است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر ديروز در ديدار آقاي «قربان‌قلي بردي محمد اف» رئيس‌جمهوري تركمنستان با اشاره به روابط نزديك و دوستانه ايران و تركمنستان و ظرفيت‌هاي فراوان موجود براي توسعه همكاري‌هاي دو جانبه و مقابله با آتش افروزي‌ها در منطقه، تأكيد كردند: راه مقابله با جريانهاي تروريستي و خنثي كردن نفوذ آنها، مجال دادن به مردم در فعاليتهاي صحيح اسلامي و تقويت حركتهاي فكريِ اسلاميِ معتدل و عقلاني است.
حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در اين ديدار، دو ملت ايران و تركمنستان را همسايگاني همچون دو خويشاوند توصيف كردند و با تأكيد بر ضرورت استفاده از ظرفيتهاي فراوان در جهت توسعه همكاريها افزودند: لازم است كه با جديت در جهت اجراي توافقات صورت گرفته گامهاي مؤثر و عملي برداشته شود.
رهبر انقلاب، امنيت، رفاه و پيشرفت همسايگان و كشورهاي اسلامي را به نفع جمهوري اسلامي خواندند و گفتند: مرزهاي ايران و تركمنستان مرزهاي صلح و آرامش و موجب آسايش خاطر طرفين بوده و امكان استفاده از مسير ايران براي راهيابي به خليج فارس و درياي آزاد فرصت ارزشمندي براي تركمنستان است.

سعدالله زارعي در ستون يادداشت روز روزنامه كيهان تحولات يمن را با تيتر ميز منفجره در جنگ يمن بررسي كرده است.
در بخشي از اين يادداشت آمده است:
«جنگ تبديل به يك ماجراجويي بزرگ براي عربستان شده است و نتيجه‌اي جز ويراني براي يمن و شكست براي عربستان نخواهد داشت.» اين جمعبندي چند روز پيش پايگاه تحليلي خبري «المانيتور» از وضع جاري جنگ در يمن است كما اينكه راديو سازمان سيا- فردا- دو روز پيش به نقل از فعالان حقوق بشري يمن گفت تاكنون 23 هزار شهروند يمني - طي 8 ماه گذشته - بر اثر حملات ائتلاف غربي، كشته و مجروح شده‌اند در عين حال مجله «اشپيگل» هفته پيش طي تحليلي نوشت در حالي كه عربستان به دو هدف اعلام شده شامل بازپس‌گيري صنعا از انصارالله و بازگرداندن دولت منصور هادي به يمن نرسيده است ناگزير به استفاده از نيروهاي سوداني شده كه پيش از اين به دليل ارتكاب جنايت جنگي در «دارفور» متهم بوده‌اند.
تصوير جنگ يمن در رسانه‌هاي غربي و طبعا در ميان مقامات غرب از نااميدي آنان از پيروزي عربستان در جنگ حكايت مي‌كند. اعمال فشار آمريكا و اروپا بر رژيم عربستان براي خروج از وضع فعلي و رسيدن به چارچوبي كه در آن ضمن رفع نگراني‌هاي غرب از قدرت گرفتن نيروهاي انصارالله در يمن، به جنگ نظامي خاتمه دهد، نشان مي‌دهد روند كنوني جنگ يمن به هيچ‌وجه مطلوب غربي‌ها و به خصوص آمريكايي‌ها نيست.

ستون اخبار ويژه اين روزنامه به مطلب چاپ شده در روزنامه جمهوري اسلامي با تيتر به جاي اهانت به بسيج نام خود را تغيير دهيد، اعتراض كرده است.
در بخشي از اين خبر آمده است :
يك روزنامه حامي هاشمي رفسنجاني و دولت در هفته بسيج مدعي شست‌وشوي بسيجيان شد!
روزنامه جمهوري اسلامي در سرمقاله خود كه به بهانه هفته گراميداشت بسيج نوشته شده و به شكل زنجيره‌اي در سايت‌هاي ايسنا، جماران، انتخاب، فرارو، آفتاب، عصر ايران و حتي راديو فرداي آمريكا بازتاب يافته ادعا كرد: جناح‌هاي سياسي با ژست‌هاي حق به جانب تلاش مي‌كنند نيروهاي بسيج را به خود وابسته كنند، آنها را دچار شست‌وشوي مغزي نمايند و از اين طريق، اهداف سياسي خود را با استفاده ابزاري از آنها محقق سازند. كساني كه درصدد چنين سوءاستفاده‌هايي از بسيج برمي‌آيند البته ماسك حق به جانب بر چهره مي‌زنند، خود را دلسوز اسلام و انقلاب جلوه مي‌دهند و از شگردهايي استفاده مي‌كنند كه بتوان با آنها در افكار افراد پاك نفوذ كرد. نيروهاي بسيجي عموما متدين، متعهد، فداكار و دلسوز اسلام و انقلاب و نظام هستند و براي پذيرش آنچه رنگ دين و خدمت و فداكاري دارد آمادگي دارند. در نتيجه اگر جناح‌هاي سياسي با اين قبيل شگردها وارد عرصه شوند، به راحتي مي‌توانند اهداف خود را دنبال كنند و به آنچه مي‌خواهند دست يابند به ويژه اگر امكانات مادي نيز در اختيارشان باشد. كارايي بسيج تا وقتي است كه در برابر ترفندهاي جناح‌هاي سياسي هوشياري نشان دهد و اجازه استفاده ابزاري از خود را به هيچ‌كس و هيچ گروه و جناح سياسي ندهد.

نرخ بليت اتوبوس‌هاي تهران - مهران تعديل شد، تقسيم اصولگرايان به معتدل و افراطي ترفند نخ‌نماي وطن‌فروشان فتنه‌گر، مسلمانان ايتاليا، فرانسه و آمريكا؛ داعش مسلمان نيست، موافقت رهبري با ارجاع شكايت بورسيه‌ها به ديوان عالي كشور و پيشروي مقاومت بدون توقف از ديگر عناوين خبري روزنامه كيهان در روز دوشنبه به شمار مي رود.
شبس**1708**1565