حضور 110شركت خارجی درنمایشگاه بین المللی رنگ،رزین و پوشش های صنعتی در تهران

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و مواد كامپوزیت 15آذرماه امسال با حضور 110 شركت خارجی از 22 كشور جهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. تاكنون حضور شركت هایی از 10 كشور اروپایی قطعی شده است.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی این نمایشگاه اعلام كرد كه بیش از 260 شركت داخلی نیز حضور می یابند؛ درعین حال به دلیل كمبود فضا، بیش از 100 شركت داخلی موفق به اخذ مجوز و حضور در نمایشگاه را پیدا نكردند.
براساس این گزارش، مهمترین هدف این رویداد، ایجاد فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی در دوران پساتحریم بیان شده است.
در این نمایشگاه شركت هایی از كشورهای امارات متحده عربی، تركیه، چین، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آمریكا، استرالیا، هند، تایوان، تایلند، برزیل، مصر، كره جنوبی، هلند، مالزی، سوئیس، انگلیس، بلژیك، سنگاپور و لهستان حضور می یابند.
اواخر دهه 50 تعداد واحدهای تولیدكننده رنگ افزایش یافت و امروز صنعت رنگ كشور با بیـش از 350 واحد صنعتی مجاز با مجموع ظرفیت 900 هزار تن در سال انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی را تولید می كنند.
در ایران صنعت تولید رزین های مورد مصرف در رنگسازی نیز از سال 1344 آغاز شد و امروز صنعت رزین كشور با بیش از 120 واحد صنعتی و مجموع ظرفیت 750 هزارتن در سال قادر است انواع رزین های پلی‌وینیل ‌استات و كوپلیمرهای آن، انواع رزین های الكید و اصلاح شده آن، آمینو رزینها، انواع پلی‌استر غیر اشباع، رزین های اكریلیك و رزین فنولیك را تولید كند.
اقتصام (1) ** 1559 ** 2023