نمايش‌هاي ترافيكي كانون پرورش فكري به مرحله بازبيني رسيد

تهران - ايرنا - مركز توليد تئاتر و تئاتر عروسكي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در حال بازبيني نمايش‌هايي با محوريت ترافيك است.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا، اجراي نمايش‌هايي با مضمون ترافيك در مدارس ابتدايي شهر تهران، عنوان طرحي آموزشي است كه كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان با همكاري سازمان حمل و نقل و ترافيك شهر تهران در حال انجام آن است.
محورهاي اساسي اين نمايش‌ها در دو بخش دانش‌آموز در نقش عابر پياده و دانش‌آموز در نقش سرنشين خودرو و با توجه به مباحثي از جمله عبور از خط كشي عابر پياده، استفاده از پل عابر پياده، توجه به چراغ عابر پياده، چگونگي عبور صحيح از خيابان‌هاي يك طرفه و دوطرفه و رعايت نكته‌هاي لازم در زمينه سوار شدن، نشستن و پياده شدن دانش‌آموزان از خودرو طراحي شده است.
بر اساس اين گزارش، حميد كريمي، حسن دادشكر، عادل بزدوده، زهره مسكني و احسان واحدي اين نمايش‌ها را بازبيني مي‌كنند.
از ميان 96 متن نمايشي ارسال شده به دبيرخانه آثار ترافيك، حدود 53 اثر به مرحله بازبيني رسيده است كه در پايان 22 اثر نمايشي مجوز اجرا خواهند گرفت.
جلسه‌هاي بازبيني آثار از 30 آبان آغاز شده و تا دوم آذر به مدت سه روز در مركز توليد تئاتر كانون پرورش فكري كودكان در حال برگزاري است.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و امور بين‌الملل كانون پرورش فكري، اين آثار توليدي براي اجرا در يكهزار و 700 مدرسه ابتدايي مناطق 22 گانه تهران بزرگ در نظر گرفته شده كه در مجموع چهار هزار و 400 اجرا خواهند داشت.
پيش‌تر كانون پرورش فكري در نشستي از دست‌اندركاران عرصه تئاتر كودك براي توليد آثار نمايشي با موضوع آشنايي بيشتر كودكان با نكات ايمني عبور و مرور در شهر دعوت كرده بود و قرار است اين نمايش‌ها در سال تحصيل 94-95 در مدارس اجرا شود.
فراهنگ**1883**1027