بمباران های روسیه داعشی ها را از سوریه به یمن فراری داد

تهران - ایرنا - پایگاه خبری 24 امارات روز یكشنبه به نقل از منابع آگاه یمنی از فرار صدها تروریست داعشی از سوریه به یمن در پی بمباران های نیروی هوایی روسیه خبر داد.

این پایگاه خبری به نقل از روزنامه كویتی القبس نوشت: صدها تن از تروریست های داعش كه تا پیش از این در خاك سوریه حضور داشتند از طریق تركیه به یمن فرار كرده اند.
این تروریست های عضو گروه داعش كه از جنسیت های مختلف از جمله چچن، پاكستان، افغانستان، تونس، مصر، عربستان و یمن هستند بیشتر در استان های شبوه، حضرموت، عدن، ابین و المهره حضور دارند و برخی افراد این گروه نیز در استان های شمالی متمركز شده اند.
گروهك تروریستی داعش به دنبال حملات گسترده نیروی هوایی روسیه و در ادامه حملات زمینی ارتش سوریه و متحدین این كشور دچار فروپاشی نظامی گردیده و هم اكنون با بحران های مختلفی از جمله نفت روبرو است و همین امر باعث شده تا این گروهك حالت فوق العاده نفتی اعلام كند.
همچنین اخیرا در خصوص تامین هزینه های مالی داعش اختلافاتی پیش آمده و همین امر بر تنگنای مالی داعش شدت بخشیده است و این گروهك را در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار داده است.
كشته شدن صدها تن از تروریست های داعش براثر حملات پی در پی ارتش سوریه و هواپیماهای جنگی روسیه، راهی برای اعضای این گروه بجز فرار باقی نگذاشته است.
خاورم**1653**1566