اهداي تنديس قهرماني تيم ربوكاپ دانشجويان قزويني به حرم مطهر رضوي

مشهد- ايرنا- تيم ربوكاپ مركز تحقيقاتي مكاترونيك دانشگاه آزاد قزوين براي نهمين سال متوالي طي مراسمي چهار تنديس قهرماني خود در مسابقات بين المللي ربوكاپ چين سال 2015 را به موزه حرم مطهر رضوي اهدا كرد.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوي، رئيس دانشگاه آزاد قزوين در ابتداي اين مراسم با اشاره به رتبه هاي كسب شده توسط گروه هاي اعزامي از سوي اين دانشگاه به مسابقات ربوكاپ گفت: اين تيم در مسابقات جهاني 2015 چين در چهار بخش حائز رتبه هاي اول و دوم شده است.
مرتضي موسي خاني افزود: كسب مقام اول در ليگ امدادگر واقعي و قهرماني در ليگ فوتباليست سايز متوسط بخش فني و همچنين كسب رتبه دوم در ليگ ربات فوتباليست سايز كوچك و ليگ شبيه ساز امداد و نجات از افتخارات تيم mrl دانشگاه آزاد قزوين در اين مسابقات بود.
رئيس كميته ملي ربوكاپ جمهوري اسلامي ايران گفت: دانشگاه آزاد قزوين مجهزترين آزمايشگاه مكاترونيك در سطح كشور را در اختيار دارد.
موسي خاني تاكيد كرد: با توجه به منويات مقام معظم رهبري نسبت به كاهش اقتصاد وابسته به نفت و حركت در مسير اقتصاد دانش بنيان، اين دانشگاه سعي دارد همه دستاوردهاي دانشجويان خود را براي تامين نيازهاي كشور به كار گيرد.
سيد احمد هاشم آبادي، سرپرست اداره كل روابط عمومي آستان قدس رضوي نيز در اين مراسم گفت: دين و آيين ما براي كسب علم و فناوري اهميت فراواني قائل شده است و خوشبختانه شما جوانان با وجود مشكلات فراوان و اعمال تحريم هاي علمي و تجهيزاتي علم خود را در حوزه عمل نيز به اثبات رسانديد و همه ساله در مسابقات جهاني در صدر مي درخشيد.
اين گروه پس از بازديد از فعاليت ها و دستاوردهاي آستان قدس رضوي در مركز نمايشگاه ها و همايش هاي اين آستان، ميهمان خوان پربركت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) شدند.
پيشينه موزه آستان قدس رضوي همزمان با ساخت و بنيان حرم مطهر رضوي است زيرا پس از شهادت و به خاكسپاري امام رضا(ع) عاشقان و ارادتمندان حضرت اشيا و آثار نفيس خود را وقف كردند اما ساخت نخستين موزه آستان به سال 1324 بازمي گردد و تا به امروز به لحاظ فضا و شمار اشيا گسترش قابل ملاحظه اي داشته است.
فضاي موزه هاي آستان قدس رضوي پس از انقلاب اسلامي از 1300 مترمربع به 16 هزار مترمربع رسيد و تقريبا 12 برابر شد. بر اساس آمار موجود ميزان نمايش تعداد اشياء موزه اي پس از انقلاب اسلامي در موزه هاي آستان قدس افزايش 35 برابري و شمار گنجينه ها افزايش 16 برابري داشته است.
گنجينه مدال در سال 1378 با نمايش منتخبي از انواع مدال، كاپ و يادبود اهدايي از طرف قهرمانان و پهلوانان نامي و نخبگان علمي كشور به موزه آستـان قدس رضوي در طبقه همكف موزه مركزي افتتاح شد.
هم اينك در اين گنجينه 154 عدد مدال، كاپ و ساير يادبودها مانند مجموعه 36 عددي مدالهاي جهان پهلوان تختي، مدالهاي طلاي ورزشكاران جانباز دفاع مقدس از استان فارس كه در مسابقات پاراالمپيك شهر آتلانتا آمريكا در سال 1996 ميلادي كسب كرده اند، به نمايش گذاشته شده است.
7489/1858