دامداران چهارمحال وبختياري، خريد شير به قيمت مصوب را خواستار شدند

شهركرد- ايرنا- جمعي از دامداران چهارمحال و بختياري روز شنبه با مراجعه به استانداري رعايت نرخ مصوب خريد شير را از سوي كارخانه هاي لبنيات خواستار شدند.

به گزارش ايرنا، اين دامداران در گفت وگو با خبرنگار ايرنا مدعي شدند: كارخانه ها هنگام خريد شير از دامداران، قيمت مصوب اين محصول را رعايت نمي كنند.
آنان افزودند: كارخانه داران، شير را از دامداران به قيمت 11هزار و 100 ريال و برخي هم 12 هزار و 500 ريال خريداري مي كنند كه اين قيمت براي دامداران به صرفه نيست.
اين دامداران ادامه دادند: بر اساس برنامه ريزي مسوولان از سال گذشته مقرر شده بود به منظور حمايت از توليدكنندگان شير توليد دامداران خريد تضميني شود كه بر اين اساس شير خام با 2.3 درصد چربي و كمتر از يك ميليون بار ميكروبي به قيمت 14 هزار و 400 ريال خريد تضميني شود.
دامداران معترض مدعي شدند؛ قيمت مصوب از سوي كارخانه ها رعايت نمي شود و شير با نرخ هايي كمتر از نرخ مصوب از آنان خريداري مي شود.
سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري در ديدار با نمايندگان دامداران استان قول رسيدگي به مشكل را داد.
ملك محمد قربانپور در اين رابطه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در هفته جاري جلسه رسيدگي به مشكلات دامداران با حضور نمايندگاني از كارخانه، دامداران، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي و تعاون روستايي تشكيل خواهد شد.
وي بر راه اندازي و ايجاد اتحاديه دامداران در استان تاكيد كردند و اظهار داشت: با راه اندازي اتحاديه دامداران در استان، فعاليت هاي دامداران ساماندهي، مشكل تعيين قيمت شير رفع و وضعيت دامداران بهبود مي يابد.
چهارمحال و بختياري با دو ميليون و 700 هزار راس دام سبك و سنگين، سالانه 250 هزار تن شير توليد و روانه بازار مصرف مي كند.
بيش از 365 واحد گاوداري صنعتي و 35 مجتمع دامداري در استان چهارمحال و بختياري فعاليت دارد.
7361/ 6014/