بانوان برتر مسابقات قرآن كريم استان سمنان شناخته شدند

شاهرود-ايرنا-برترين‌هاي سي و هشتمين دوره مسابقات قرآن كريم بانوان استان سمنان ، جمعه شب با نظر هيات داوران معرفي و تجليل شدند.

به گزارش ايرنا، بر اساس نظر هيات داوران، مقام‌هاي نخست تا سوم بخش قرائت قرآن كريم سي و هشتمين دوره مسابقات قرآن كريم استان سمنان در قسمت بانوان به ترتيب به فاطمه خدابخشيان از شاهرود، بنت‌الهدي صبوري از گرمسار و منصوره نوراني از مهدي‌شهر اختصاص يافت.
در بخش ترتيل، فهيمه گلپايگاني از سمنان اول شد، زهرا جعفري از شاهرود به مقام دوم رسيد و طيبه رحماني‌فرد از سمنان در رتبه سوم قرار گرفت.
در بخش حفظ كل قرآن كريم، عطيه تبيانيان از سمنان اول شد، زينب شاطري از سمنان در مقام دوم قرار گرفت و فاطمه‌سادات حسيني‌نژاد از شاهرود رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
در بخش حفط 20 جزء قرآن كريم، سميه جعفري از شاهرود در سي و هشتمين دوره مسابقات قرآن كريم استان سمنان برتر شد، فاطمه محمدي از شاهرود عنوان دومي را كسب كرد و منصوره آقاحسني از سمنان سوم شد.
در بخش حفظ 10 جزء قرآن كريم، زهرا حافظي از سمنان برتر شد، معصومه مولا از گرمسار به عنوان دومي قناعت كرد و زهرا كاشي از گرمسار هم در رتبه سوم قرار گرفت.
در بخش حفظ پنج جزء قرآن كريم، فرزانه سميعي از دامغان، معصومه شيخ‌الاسلامي از سمنان و مهديه ايزدبخش از گرمسار به عناوين برتر دست يافتند.
در بخش دعاخواني سي و هشتمين دوره مسابقات قرآن كريم استان سمنان، ساره باني از سمنان اول شد، خورشيد سلطان‌عليان از سمنان در رتبه دوم قرار گرفت و زينب سعادت‌پور از مهدي‌شهر رتبه سوم را از آن خود كرد.
بر اساس آمارهاي موجود، در مجموع 209 نفر از شركت‌كنندگان در مسابقات قرآن كريم در مرحله شهرستاني در استان سمنان به رقابت‌هاي قرآني راه پيدا كرده بودند.
طبق نتايج به دست آمده، از مجموع كل اين افراد، 103 نفر از آقايان و 106 نفر از بانوان هستند كه در مرحله استاني مسابقات قرآن كريم استان سمنان با هم به رقابت پرداختند.
از اين تعداد، 41 نفر از سمنان، 55 نفر از شاهرود، 45 نفر از دامغان، 19 نفر از گرمسار، 24 نفر از بسطام و 25 نفر از مهدي‌شهر از مرحله شهرستاني مسابقات قرآن كريم به مرحله استاني راه پيدا كرده بودند.
6167

سرخط اخبار استان‌ها