۲۷ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۵
کد خبر: 81844275
۰ نفر
نخستين استارت آپ ويكند سبز تهران آغاز شد

تهران - ايرنا - نخستين استارت آپ ويكند سبز تهران عصر امروز چهارشنبه (27 آبان ماه) با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط زيست، مسوولاني از دانشگاه ها تربيت مدرس، پارك علم و فناوري مدرس و انجمن علمي مديريت فناوري اطلاعات آغاز شد.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، استارت آپ ويكند سبز يك رويداد كارآفريني در حوزه محيط زيست و با محوريت محيط زيست، منابع طبيعي و انرژي هاي پاك است و فرصتي را براي هدايت كار آفرينان در جهت حل مشكلات زيست محيطي كشور فراهم مي كند.
رويداد جهاني استارت آپ ويكند سبز تهران كه يك رقابت تيمي كارآفريني در حوزه محيط زيست است، توسط انجمن علمي مديريت فناوري اطلاعات دانشگاه تربيت مدرس و با همكاري دفتر پژوهش و فناوري هاي سازمان حفاظت محيط زيست در تاريخ 27 تا 29 آبان ماه سال جاري در محل دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي شود.
رويداد جهاني استارت آپ ويكند، يك رويداد آموزشي- تجربي است كه بنيانگذار آن در دنيا يكي از سازمانهاي مردم نهاد (NGO) زير مجموعه گوگل و در ايران، سازمان مردم نهاد ' كانون كارآفريني ايران' است.
در اين رويداد كه در سراسر دنيا در 3 روز متوالي برگزار مي شود، شركت كنندگاني با انگيزه­ اعم از دانشجويان، برنامه­ نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارت آپ، بازاريابان و طراحان گرافيك گرد هم مي آيند تا طي 54 ساعت ايده هايشان را مطرح و در اجرا و پياده سازي آنها در قالب تيم­هاي 10 نفري به رقابت بنشينند.
اين جريان به ايجاد انگيزه براي شروع كسب و كار در حوزه محيط زيست و آشنايي فعالان محيط زيستي با مباحث كارآفريني و كسب و كار منتج مي شود.
به موازات رويداد استارت آپ ويكند سبز تهران، نمايشگاهي به منظور آشنايي با ايده هاي پياده شده در قالب كسب و كار، توسط شركت هاي دانش بنيان و فعالان محيط زيستي متقاضي برپا مي شود.
علمي 9014**1440