سند خواهرخواندگی تهران و مسكو در سفر قالیباف به روسیه عملیاتی می شود

تهران- ایرنا- رییس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: سند خواهر خواندگی تهران و مسكو در سفر رسمی محمدباقر قالیباف به روسیه و دیدار با «سرگئی سابیانین» همتای خود در مسكو عملیاتی خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، شهرام گیل آبادی با اشاره به سفر سه روزه شهردار تهران به روسیه افزود: در این سفر اهداف مهمی در حوزه مدیریت شهری مدنظر شهردار تهران و هیات همراه است.
محمدباقر قالیباف شهردار تهران امروز(چهارشنبه) بنا به دعوت رسمی شهرداران مسكو و سن پترزبورگ در سفری سه روزه عازم روسیه شد.
گیل آبادی عملیاتی كردن مفاد قرارداد خواهرخواندگی را به عنوان مهمترین هدف این سفر برشمرد و اظهار كرد: همكاری در حوزه های حمل و نقل، ترافیك، مدیریت بحران های شهری، فضای های شهرسازی و محیط زیست از دیگر اهداف این سفر محسوب می شود.
وی با بیان اینكه همكاری تهران و مسكو بر اساس خواهرخواندگی به گذشته برمی گردد تصریح كرد: در این سفر تفاهم نامه عملیاتی بین شهردار تهران و مسكو امضا می شود.
رییس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سفر قالیباف به مسكو را برای شهرهای تهران و مسكو سودمند توصیف كرد و افزود: براساس اهداف تعیین شده برای این سفر، دو پایتخت می توانند از تجربیات موفق خود در موضوعات مختلف شهری با هدف ارتقای مدیریت شهری بهره بگیرند.
رییس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خاطرنشان كرد: تهران در موضوعات مختلفی از جمله فضای سبز و مترو در منطقه پیشتاز است و مسكو می تواند در زمینه های گوناگونی همچون ایجاد زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی، برگزاری هفته های فرهنگی مشترك، بهره گیری از ظرفیت های مردمی و شبكه های مردم نهاد از ظرفیت های تهران بهره گیرد.
وی دیدارهای شهردار تهران در این سفر را مورد اشاره قرار داد و اظهار كرد: ملاقات ها در دو سطح مدیریت شهری و سیاسی ترتیب داده شده است.
گیل آبادی گفت: بازدید از مترو، مدیریت بحران، فضاهای ایمنی، پسماند و مراكز فرهنگی و هنری مسكو در این سفر در برنامه قالیباف گنجانده شده است.
تهرام/9350// 1625